Liga angielska. Arsenal przegrał z Fulham w ostatni dzień 2023 roku. Jakub Kiwior zmieniony w przerwie

Bartosz Głąb
Liga angielska. Jakub Kiwior nie zaliczył dobrego występu na koniec 2023 roku. Jego Arsenal przegrał na wyjeździe z Fulham 1:2, a Polak został zmieniony w przerwie i miał wkład przy stracie pierwszej bramki przez "Kanonierów".

Liga angielska. Arsneal przegrał w ostatni dzień 2023 roku

W meczu 20. kolejki Premier League Fulham podejmowało na wyjeździe Arsenal. "Kanonierzy" przy wygranej mieli szansę na koniec roku zostać liderem tabeli. Od pierwszej minuty szansę gry dostał reprezentant Polski - Jakub Kiwior.

Spotkanie na Craven Cottage świetnie rozpoczęli goście. Już w 5. minucie wynik meczu otworzył Bukayo Saka dobijając uderzenie Gabriela Martinelliego i wydawało się, że "Kanonierzy" pewnie zmierzają na fotel lidera. Jednak w 29. minucie po dobrym kontrataku Fulham gola wyrównującego strzelił Raul Jimenez. Niestety wkład w straconą bramkę miał Jakub Kiwior, który nie zdążył za meksykańskim napastnikiem i ten zupełnie niepilnowany mógł doprowadzić do wyrównania.

Liga angielska. Jakub Kiwior zmieniony w przerwie

Na drugą połowę reprezentant Polski już nie wyszedł, zmienił go Takehiro Tomiyasu. To jednak nie pomogło Arsenalowi w osiągnięciu korzystnego rezultatu. Kwadrans po przerwie Bobby De Cordova-Reid wpisał się na listę strzelców dając prowadzenie gospodarzom, które utrzymało się już do końca meczu.

"Kanonierzy" nie wykorzystali szansy rozpoczęcia nowego roku na pozycji lidera Premier League, natomiast Jakub Kiwior zaliczył słaby i być może ostatni występ w barwach Arsenalu. Za tydzień "Kanonierzy" zagrają prestiżowy mecz w 1/32 Pucharu Anglii z Liverpoolem.