Liga angielska. Liverpool odrobił straty w meczu z Luton Town. "The Reds" napędzili stracha swoim kibicom

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/PETER POWELL
Prowadzący w tabeli angielskiej ekstraklasy Liverpool, mimo braku kilku podstawowych piłkarzy, pokonał Luton 4:1 w rozegranym awansem meczu 26. kolejki i odskoczył rywalom w walce o tytuł.

Liga angielska. Liverpool ucieka rywalom

Do przerwy na Anfield zanosiło się na niespodziankę, gdyż goście prowadzili po trafieniu reprezentanta Irlandii Chiedoziego Ogbene. W drugiej połowie lider jednak z nawiązką odrobił straty. Wyrównał holenderski obrońca Virgil van Dijk, jeden z niewielu podstawowych piłkarzy "The Reds", a kolejne gole uzyskali jego rodak Cody Gakpo, Kolumbijczyk Luis Diaz i Harvey Elliott, który ustalił wynik w 90. minucie.

Liverpool po 18. wygranej w sezonie ma 60 punktów i o cztery wyprzedza broniący tytułu Manchester City oraz o pięć Arsenal Londyn Jakuba Kiwiora, które rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Trener Liverpoolu Juergen Klopp nie miał w środę do dyspozycji m.in. brazylijskiego bramkarza Alissona, obrońcy reprezentacji Anglii Trenta Alexandra-Arnolda, Węgra Dominika Szoboszlaia czy Portugalczyka Diogo Joty, których wykluczyły kłopoty zdrowotne oraz Egipcjanina Mohameda Salaha i Urugwajczyka Darwina Nuneza, którym prawdopodobnie pozwolił odpocząć przed niedzielnym finałem Pucharu Ligi.

Lider Premier League zagra o to trofeum na Wembley z londyńską Chelsea. To jeden z czterech "frontów", na których jeszcze rywalizuje w tym sezonie, gdyż wciąż ma szansę zdobyć także Puchar Anglii i triumfować w Lidze Europy. Beniaminek z Luton z 20 pkt jest 18. i otwiera strefę spadkową. (PAP)

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...