Liga belgijska. Michał Skóraś zaliczył asystę w meczu Club Bruggę. Polak wszedł na boisko minutę wcześniej

Bartosz Głąb
Michał Skóraś zaliczył asystę w meczu ligi belgijskiej.
Michał Skóraś zaliczył asystę w meczu ligi belgijskiej. Screen portal X
Liga belgijska. Michał Skóraś zaliczył asystę 86. minucie w meczu 23. kolejki Jupiler Pro League. Jego Club Brugge zremisował z KV Kortrijk 3:3. Polak pojawił się na murawie minutę wcześniej przed zanotowaniem kluczowego podania.

Liga belgijska. Michał Skóraś zaliczył asystę w meczu Club Bruggę

Michał Skóraś latem zeszłego roku przeniósł się z Lecha Poznań do czołowego belgijskiego klubu. Jednak przez pół roku nie potrafił przebić się do podstawowego składu Club Brugge. W lidze ani razu nie wyszedł od pierwszej minuty.

Drużyna z Brugii zajmuje 3. miejsce w lidze i musi gonić liderujące Royale Union SG. W meczu 23. kolejce rozgrywek zmierzył się z ostatnim w tabeli KV Kortrijk i miała to być łatwa przeprawa. Tak też się rozpoczęło, bo belgijski potentat prowadzenie objął już w 16. minucie. Jednak po przerwie outsider zdobył dwie bramki i niespodziewanie odwrócił losy meczu. Club Brugge wyrównało na kwadrans przed końcem.

W 85. minucie na murawie pojawił się Michał Skóraś, zmieniając Bjorn Meijera. Już w następnej akcji 23-latek zagrał idealnie na głowę Igora Thiago, który z łatwością wpakował piłkę do bramki. Ostatecznie mecz zakończył się jednak remisem 3:3.

Polski skrzydłowy w kadrze narodowej zadebiutował w we wrześniu 2022 roku meczem Ligi Narodów z Holandią. Potem między innymi zagrał 45 minut na Mundialu przeciwko Argentynie. Ostatni mecz w reprezentacji zanotował we wrześniu ubiegłego roku przeciwko Albanii.