Liga Europy. Górnik przegrał z Trenczynem i... arbitrem. Fatalne sędziowanie w Zabrzu

Bartosz Głąb
Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1
Górnik Zabrze - AS Trencin 0:1 Lucyna Nenow / Polska Press
Liga Europy. Nie tak to miało wyglądać. W pierwszym meczu II rundy kwalifikacyjnej Górnik Zabrze uległ AS Trencin, przegrywając 0:1 (0:1). Szkoda przede wszystkim straconej sytuacji trzech na jednego, a żal do sędziego, który dopatrzył się - niesłusznie - spalonego. Na trybunach zasiadło 12 859 widzów.

Mecz Górnik Zabrze - AS Trencin: Szkoda straconej szansy

W czwartkowy wieczór w Zabrzu doszło do drugiej odsłony polsko-słowackiego pojedynku w eliminacjach europejskich pucharów. Tym razem Górnik Zabrze podejmował AS Trencin. Wydawało się, że zabrzanie są faworytem, jednak boisko dość surowo zweryfikowało te plany.

Od pierwszych minut mecz był dość wyrównany, z lekką przewagą gości. Wtedy jeszcze nikt specjalnie się tym nie przejmował. Słowacy w końcu rzadko stwarzali sobie sytuacje pod bramką Tomasza Loski. Dopiero w 39. minucie zabrzan na ziemię sprowadził Nigeryjczyk Philip Azango, który niespodziewanie dał prowadzenie gościom. W pierwszej połowie Górnikowi zabrakło już czasu na odpowiedź, ale mieli nadzieję, że w drugiej trafią rywali.

Od początku drugiej połowy było widać, że zabrzanom zależy na zdobyciu bramki. Stuprocentową sytuację miał Daniel Smuga, ale po kapitalnie wyłożonej piłce nie trafił do pustej siatki. Zawodnika Górnika minimalnie usprawiedliwia fakt, że tuż przed samym strzałem piłka nieznacznie podskoczyła.

W kolejnych minutach Górnik atakował, ale czynił to nieporadnie. Przeszkadzał też sędzia. W 65. minucie Igor Angulo wyszedł sam na sam z bramkarzem Trencina, ale Fin zdecydował się odgwizdać spalonego, którego niestety nie było. Górnik nie poddawał się, ale nie potrafił już sforsować obrony rywali i ostatecznie mecz na Arena Zabrze zakończył się porażką 0:1.

Teraz Górnika czeka ciężki tydzień przygotowań do rewanżowego spotkania, które już za tydzień zostanie rozegrane na Słowacji. W międzyczasie zabrzanie zagrają jeszcze u siebie z Wisłą Płock w 2. kolejce Lotto Ekstraklasy.

Piłkarz meczu: Philip Azango