Liga francuska. Mistrz lepszy od Marsylii w klasyku. Mateusz Lis obronił rzut karny

OPRAC.:
Piotr Rzepecki
canal+ sport
Liga francuska. Piłkarze Paris Saint-Germain w 11. kolejce francuskiej ekstraklasy pokonali u siebie w tamtejszym klasyku Olympique Marsylia 1:0 po golu Brazylijczyka Neymara i umocnili się na prowadzeniu. W meczu Troyes - Ajaccio (1:1) bramkarz gospodarzy Mateusz Lis obronił rzut karny.

Neymar strzelił gola - swojego dziewiątego w tym sezonie Ligue 1 - w doliczonym czasie pierwszej połowy, a asystę zaliczył Kylian Mbappe.

Ten drugi zebrał sporo pochwał za występ w niedzielny wieczór, kilka razy świetnie podawał kolegom. Np. Leo Messiemu, próbującemu tzw. "podcinki" nad bramkarzem. Chwilę później - w 79. minucie - słynny Argentyńczyk, który wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją, został zmieniony.

Od 72. minuty marsylczycy grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę za faul na Neymarze zobaczył Samuel Gigot. Osłabieni goście do kończyli walczyli ambitnie, ale nie znaleźli sposobu na defensywę obrońców tytułu.

W tabeli lider PSG ma 29 punktów i o trzy wyprzedza Lorient. Olympique Marsylia spadł na czwarte miejsce - 23 pkt.

W meczu Troyes - Ajaccio (1:1) z bardzo dobrej strony pokazał się debiutujący w ekipie gospodarzy Mateusz Lis. Polski golkiper w 37. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Riada Nouriego.

25-letni Lis został pod koniec letniego okienka transferowego wypożyczony do Troyes z Southampton FC. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu.

W przeszłości występował m.in. w Rakowie Częstochowa i Wiśle Kraków, w której zadebiutował w ekstraklasie latem 2018 roku. Rok temu wzmocnił turecki Altay SK, gdzie występował regularnie. W czerwcu tego roku przeszedł do angielskiego Southampton FC, ale nie rozegrał tam dotychczas meczu.

Troyes zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 12 punktów. (PAP)

bia/

LIGA FRANCUSKA w GOL24

Grafik płakał, jak projektował. Albo był na urlopie, a pracę na pół gwizdka odbębnił za niego program. Trudno wytłumaczyć, dlaczego wizerunki trenerów z polskiej Ekstraklasy odbiegają aż w tak znaczący sposób od rzeczywistości. Popatrzcie zresztą sami; Marek Papszun bardziej przypomina Liroya niż trenera Rakowa Częstochowa.

To Liroy, nie Papszun. Tak wyglądają trenerzy z polskiej Eks...