Liga francuska. Wysoka porażka zespołu Krychowiaka

mgs
Stade Reims, w którym na co dzień występuje Grzegorz Krychowiak, przegrało kolejny mecz w lidze. Tym razem lepsi od drużyny reprezentanta Polski okazali piłkarze Saint-Etienne, którzy rozbili rywali na własnym stadionie 4:0.

W dwóch poprzednich kolejkach Reims zremisowało i przegrało swoje spotkania, a w ostatnim mecz przeciwko PSG, Krychowiak nie wykorzystał rzutu karnego. Sytuacja zespołu Polaka nie uległa zmianie także i w tej kolejce, bowiem podopieczni Huberta Fourniera zanotowali kolejną wysoką porażkę.

Pierwsza połowa nie wskazywała na katastrofę Reims, ponieważ na Stade Auguste Delaune utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero po przerwie gospodarze spotkania wskoczyli na wyższe obroty i już w 62. minucie wynik otworzył Bayal Sall. Niespełna kwadrans później świetnymi umiejętnościami strzeleckimi popisał się Loic Perrin, który zdobył w przeciągu zaledwie dwóch minut dwa gole. Gracze St. Etienne pogrążyli Grzegorza Krychowiaka i jego kolegów w ostatnich sekundach meczu, kiedy to Mevlut Erding trafił na 4:0. Reprezentant naszego kraju został zmieniony w 71. minucie. Dzięki zwycięstwu Saint-Etienne awansowało na 5. miejsce, z kolei Reims jest 9.

Saint-Etienne - Stade Reims 4:0 (0:0)
Bramki: Sall 62, Perrin 76,77, Erding 88