Liga hiszpańska. Jaka kara dla Rodrigo de Paula za bezmyślny faul? (WIDEO)

Tomasz J. Górski
Nie takiego debiutu w Primera Division oczekiwał argentyński skrzydłowy Valencii, Rodrigo de Paul. We wczorajszym spotkaniu z Sevilla (1:1) wszedł na boisko w 66. minucie, by po... dokładnie 63 sekundach dostać czerwoną kartkę za uderzenie rywala w twarz.

Pozyskany z Racingu Racing Club de Avellaneda piłkarz wszedł na murawę by trochę "ożywić" grę w ofensywie "Nietoperzy". Już w pierwszej akcji został nieprzepisowo potraktowany przez strzelca bramki dla Sevilli Aleixa Vidala. De Paul nie pozostał dłużny i sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Sędzia bez wahania pokazał Vidalowi żółtą kartkę, a pomocnikowi Valencii - czerwoną.

Czerwona kartka dla Rodrigo de Paula za niesportowe zachowanie:

Trudno sobie wyobrazić, by takie "zagranie" nie uszło uwadze Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. W ciągu kilku dni powinno być znane jej stanowisko co do kary (zawieszenia) dla de Paula. Zawodnika może czekać kilka spotkań przymusowej pauzy. Na pewno nie zagra za tydzień z Malagą

Mimo gry w osłabieniu przez 23 minuty Valencii udało się wyrównać na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Bramkę dla Nietoperzy strzelił inny argentyński debiutant Lucas Orban, który na boisku pojawił się kilka minut wcześniej.