Liga holenderska. Gol i asysta Klicha. Zwolle zremisowało z Nijmegen

Tomasz J. Górski
Mateusz Klich
Mateusz Klich facebook.com
Forma Mateusza Klicha w Eredivisie idzie w górę. W 26. kolejce ligi holenderskiej reprezentant Polski w ciągu 90 minut spędzonych na boisku zanotował asystę i wpisał się na listę strzelców w meczu z NEC Nijmegen. To jednak nie wystarczyło do zdobycia kompletu punktów

Dwa tygodnie temu gol w przegranym spotkaniu z Cambuur (1:3), w poprzedniej kolejce asysta na wagę punktu z Heraclesem. Teraz Klich dopisał na swoje konto siódme kluczowe podanie oraz czwartą bramkę.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 6. minucie po trafieniu Guyona Fernandeza. Pół godziny później Klich podwyższył prowadzenie, ale tuż przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Søren Rieks. Pierwsza akcja NEC po zmianie stron przyniosła wyrówanie. Diederika Boera pokonał Michael Higdon. W 57. minucie Zwolle ponownie prowadziło po golu Joosta Broerse'a. Niespełna kwadrans później znowu dał o sobie znać Søren Rieks Trafienie Duńczyka pozwoliło wywieźć z Jsseldelta Stadion punkt.

26. kolejka Eredivisie, IJsseldelta Stadion, Zwolle
PEC Zwolle - NEC Nijmegen 3:3 (2:1)
Bramki: Fernandez 6' (asysta Klicha), Klich 35', Broerse 57' - Rieks 43' i 70', Higdon 46'

1. Johnsson

Od kilku kolejek PEC Zwolle plasuje się na ósmej lokacie z dorobkiem 33 pkt. NEC Nijmegen, które ma o dziewięć "oczek" mniej, jest na spadkowym siedemnastym miejscu. Do "bezpiecznej strefy" potrzebuje pięć punktów. Liderem jest Ajax (54 pkt.), za nim Twente (48) i Vitesse (46).