Liga Konferencji. Bartosz Frankowski sędziował polskiemu napastnikowi. Pogromcy Legii Warszawa bliżej ćwierćfinału

OPRAC.:
Jakub Maj
Jakub Maj
EAST NEWS
Norweskie Molde FK, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Legię Warszawa, wygrało u siebie z Club Brugge 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji. W zespole gości zagrał Michał Skóraś. Rewanż - 14 marca.

1/8 finału Ligi Konferencji. Molde bliżej upragnionego awansu

Molde to "spadkowicz" z Ligi Europy, który z polską drużyną wygrał 3:2 i 3:0. Z kolei ekipa z Brugii od początku obecnej rywalizacji w Lidze Konferencji spisywała się bardzo dobrze. Wcześniej rozegrała 12 spotkań - Skóraś wystąpił w ośmiu i zdobył jednego gola - odnosząc dziewięć zwycięstw. W czwartek były piłkarz Lecha Poznań również wystąpił w podstawowym składzie i nawet w szóstej minucie trafił do siatki, ale gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Grał do 73. minuty, gdy został zmieniony.

Prowadzenie Molde tuż przed przerwą dał Halldor Stenevik. W 84. minucie z rzutu karnego wyrównał Maxim De Cuyper, a w doliczonym przez sędziego czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Fredrik Gulbrandsen, który w rywalizacji z Legią uzyskał strzelił cztery z sześciu bramek.

Goli nie było w ciekawie zapowiadającym się meczu Ajax Amsterdam - Aston Villa. Sędzia pokazał za to dwie czerwone kartki - w 83. minucie boisko musiał opuścić obrońca gości Ezri Konsa, a w 86. defensor miejscowych - Tristan Gooijer. Od początku drugiej połowy w barwach ekipy z Birmingham grał Matty Cash, który spotkanie zakończył z żółtą kartką.

Sturm Graz Szymona Włodarczyka - grupowy rywal Rakowa Częstochowa w Lidze Europy - przegrał u siebie z Lille OSC 0:3. Polski piłkarz na boisko wszedł w 64. minucie. Spotkanie sędziował Bartosz Frankowski.

Blisko ćwierćfinału jest Sebastian Szymański i jego Fenerbahce. Turecka drużyna pokonała na wyjeździe Union Saint-Gilloise 3:0, a Polak grał do 77. minuty, gdy został zmieniony. Natomiast PAOK Saloniki, z Tomaszem Kędziorą w składzie, uległ na wyjeździe Dinamu Zagrzeb 0:2. W 1/8 finału występują drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LK, oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji a "spadkowiczami" z Ligi Europy. Finał obecnej edycji LK zaplanowano na 29 maja w Atenach.

Wyniki pierwszych meczów 1/8 finału piłkarskiej Ligi Konferencji:

• Ajax Amsterdam - Aston Villa 0:0
  • Molde FK - Club Brugge 2:1 (do przerwy 1:0)
  • Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Awiw 1:4 (1:3)
  • Sturm Graz - Lille OSC 0:3 (0:1)
  • Union Saint-Gilloise - Fenerbahce Stambuł 0:3 (0:1)
  • Dinamo Zagrzeb - PAOK Saloniki 2:0 (1:0)
  • Maccabi Hajfa - Fiorentina 3:4 (2:1)
  • Servette Genewa - Viktoria Pilzno 0:0

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...