Liga Mistrzów. Udany wieczór Polaków. Piotr Zieliński i Kamil Grabara z awansem do fazy pucharowej, bramka Przemysława Frankowskiego

Bartosz Głąb
Piotr Zieliński z awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
Piotr Zieliński z awansem do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. PAP/EPA
Liga Mistrzów. Wtorkowy wieczór był bardzo udany dla polskich zawodników. Kamil Grabara zaliczył czyste konto, a jego Kopenhaga sensacyjnie awansowała do fazy pucharowej. Piotr Zieliński notował udany występ, i pewnie awansował z mistrzami Włoch. Ważnego gola strzelił też Przemysław Frankowski. Zobacz nasze podsumowanie wtorkowych wyczynów Polaków w Lidze Mistrzów.

Liga Mistrzów. Piotr Zieliński i Kamil Grabara z awansem

Napoli Piotra Zielińskiego pewnie wygrało ze Sportingiem Braga 2:0 i wraz z Realem Madryt awansowało do fazy pucharowej rozgrywek. Polak w 31. minucie miał znakomitą szansę na zdobycie bramki, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrał pojedynek z Matheusem. Mimo to reprezentant Polski zaliczył bardzo udany występ i może cieszyć się z awansu swojej drużyny do kolejnej fazy. Polak wystąpił we wszystkich meczach tej edycji Ligi Mistrzów, zdobył jedną bramkę i zaliczył jedną asystę

Kamil Grabara zanotował drugie czyste konto z rzędu, a jego FC Kopenhaga pokonała na Parken Galatasaray 1:0. Polski bramkarz zaliczył kilka znakomitych interwencji w fazie grupowej i na pewno jest jednym i bohaterów drużyny, która sensacyjnie awansowała do fazy pucharowej LM.

Dla Kamila Piątkowskiego to było trzecie spotkanie w fazie grupowej. Jego RB Salzburg przegrał z portugalską Benficą 1:3 i mimo takiej samej liczby punktów, to Portugalczycy mogli cieszyć się z awansu dzięki lepszym statystykom. Polak wprzed dwoma tygodniami zaliczył pełne spotkanie, a jego zespół zaliczył czyste konto w rywalizacji z Realem Socedad. Pojedynek z Benficą był decydujący w kontekście gry na wiosnę w europejskich pucharach.

Liga Mistrzów. Przemysław Frankowski z golem. Jakub Kiwior również bliski trafienia

We wcześniejszych wtorkowych meczach również nie brakowało emocji. Przemysław Frankowski zdobył bramkę z rzutu karnego, a jego Lens okazało się lepsze od Sevilli i kosztem hiszpańskiego zespołu awansowało do fazy pucharowej Ligi Europy. Końcówka spotkania była bardzo nerwowa dla Francuzów, ale udało im się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka. Polak został wybrany zawodnikiem meczu.

Pewny gry na wiosnę w Lidze Mistrzów był Arsenal, jednak walczył o dobre zakończenie tego roku w europejskich pucharach. "Kanonierzy" mecz z PSV Eindhoven zakończyli remisem 1:1, chociaż w 82. minucie do bramki rywali trafił Jakub Kiwior. Jednak arbiter zdecydował się gola nie uznać, dopatrując się pozycji spalonej.

Wtorkowe występy Polaków w Lidze Mistrzów:

• RC Lens - Sevilla FC 2:1 (0:0)

Przemysław Frankowski - 90 minut, gol z rzutu karnego i wybrany zawodnikiem meczu

• PSV Eindhoven - Arsenal FC 1:1 (0:1)

Jakub Kiwior - 90 minut i nieuznana bramka

• SSC Napoli - SC Braga 2:0 (2:0)

Piotr Zieliński - 60 minut

• FC Kopenhaga - Galatasaray SK 1:0 (0:0)

Kamil Grabara - 90 minut i czyste konto

• RB Salzburg - SL Benfica 1:3 (0:2)

Kamil Piątkowski - 90 minut i 2 gole stracone przez RB Salzburg

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Listopadowa przerwa reprezentacyjna się zakończyła, a to oznacza, że czas wrócić do ligowych zmagań. Postanowiliśmy przypomnieć, którzy zawodnicy Ekstraklasy są najwięcej warci. Co ciekawe, w czołówce zestawienia nie ma Erika Exposito - największej gwiazdy obecnego sezonu.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Najbardziej wartościowi zawodnicy PKO Ekstraklasy. Ranking z...