Liga Narodów. Nika Kaczarawa z Lecha Poznań strzelił w meczu Armenia - Gruzja

Jacek Czaplewski
Liga Narodów: Napastnik Lecha strzelił gola dla Gruzji
Liga Narodów: Napastnik Lecha strzelił gola dla Gruzji lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Liga Narodów. Nika Kaczarawa zdobył bramkę dla reprezentacji Gruzji. Napastnik Lecha Poznań trafił w zremisowanym 2:2 meczu z Armenią. O tej samej porze zagrali też inni zawodnicy z PKO Ekstraklasy.

Kaczarawa rozpoczął mecz w wyjściowej jedenastce. Gola strzelił od razu po przerwie - na 1:1 (zszedł w 80 minucie). Oprócz niego dla Gruzji zagrał też pomocnik Legii, Walerian Gwilia, którego trener zmienił po godzinie gry. Była to trafiona roszada, ponieważ zmiennik trafił na 2:1. Po trzech kolejkach Gruzini są liderem grupy C1 (w drugim meczu Estonia pokonała Macedonię Północną 3:3).

Z ławki nie podniósł się pomocnik Cracovii, Sergiu Hanca. Jego Rumunia została rozbita na wyjeździe. W grupie B1 przegrała z Norwegią 0:4. Hat-tricka skompletował Erling Braut Haaland, którego nie zobaczymy jednak na Euro, bo w tygodniu jego reprezentacja odpadła z baraży.

W grupie C4 Litwa zremisowała 2:2 z Białorusią. W 72 minucie na boisku pojawił się skrzydłowy Jagiellonii Białystok, Fedor Cernych. Zmienił byłego gracza "Pszczółek" i Legii Warszawa, autora bramki na 1:0, Arvydasa Novikovasa.

TOP 10 świetnych piłkarzy do wzięcia za darmo. Kto jest na r...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani