Liga niemiecka. Dawid Kownacki znów strzela gola na zapleczu Bundesligi [WIDEO]

DW
Adam Jastrzebowski
Dawid Kownacki zdobył drugą bramkę w tym sezonie niemieckiej 2. ligi piłkarskiej, a jego Fortuna Duesseldorf zremisowała u siebie z Greuther Fuerth 2:2 w meczu 4. kolejki. Debiut w ekipie gospodarzy zaliczył na prawej obronie Michał Karbownik.

Dawid Kownacki, który rozegrał całe spotkanie, trafił do siatki gości w 72. minucie (wówczas na 2:1).

Polski piłkarz wrócił latem do Fortuny po wypożyczeniu do Lecha Poznań. Wychowanek Kolejorza przyznał, że transfer storpedował zarząd Kolejorza, który nie chciał wyłożyć wystarczających środków. Kibice Lecha byli wściekli. Polityka personalna mistrzów Polski spotkałą się z ogromną krytyką.

W końcówce spotkania Fortuny od 90. minuty grał też Michał Karbownik. Były piłkarz Legii Warszawa został transferowany z warszawskiego zespołu do Brighton. Tam nie wygrał rywalizacji z innymi piłkarzami. Po Olympiakosie kolejny sezon spędzi na wypożyczeniu. Nie na środku pomocy, czyli pozycji wymuszanej przez niego samego i jego agencję, a na prawej obronie. Szkoleniowcy chyba lepiej więc wiedzą, na jaką pozycję nadaje się dany gracz.

Fortuna z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli 2. Bundesligi.