Liga niemiecka. Schalke wygrało w Leverkusen, cały mecz Boenischa (ZDJĘCIA, WIDEO)

Tomasz J. Górski
W najważniejszym spotkaniu dla czołówki tabeli Bundesligi, Bayer przegrał u siebie z Schalke 1:2. Na listę strzelców wpisali się trzej zawodnicy gości, w tym gola samobójczego zanotował Felipe Santana. W barwach gospodarzy całe spotkanie rozegrał Sebastian Boenisch, który w drugiej połowie dostał żółtą kartkę.

Goście objęli prowadzenie w 28. minucie. Zawahanie Larsa Bendera wykorzystał Leon Goretzka i popędził na bramkę Bayeru. Przed polem karnym ograł jeszcze ofiarnie interweniującego stopera po czym efektowną podcinką pokonał Bernda Leno.

Po zmianie stron Aptekarze dążyli do wyrównania, ale nie mogli znaleźć recepty na dobrze grającą obronę rywala. Z "pomocą" przyszedł Felipe Santana, który skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Osiem minut później Schalke ponownie objęło prowadzenie. W pole karne mocno zacentrował Jefferson Farfan, a skuteczną główką popisał się Klas-Jan Huntelaar czym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie.

Dzięki zwycięstwu Schalke umocniło się na czwartej lokacie z 40 punktami na koncie. Do trzeciej Borussii Dortmund traci dwa "oczka", a wicelidera z Leverkusen - trzy. Liderem jest Bayern, który zgromadził 59 punktów.

Bayer Leverkusen - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2 (0:1)

Bramki: 66' Santana (samob.) – 28' Goretzka, 74' Huntelaar

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Wollsheid, Spahić (59' Toprak), Boenisch – Bender (87' Hegeler), Rolfes, Castro – Can, Kießling, Son (82' Brandt)

Schalke 04 Gelsenkirchen: Fahrmann – Hoogland (88' Papadopoulos), Matip, Santana, Kolasinac – Boateng, Neustädter – Farfan, Meyer (84' Ayhan), Goretzka (79' Fuchs) – Huntelaar

Żółte kartki: 29' Spahić, 49' Boenisch, 83' Can – 33' Goretzka, 88' Matip, 90' Farfan