Liga rosyjska. Sześciu Polaków w meczu Amkar - Wołga, samobój Kowalczyka

msz
Prezentacja nowych zawodników Amkara Perm
Prezentacja nowych zawodników Amkara Perm Amkar Perm
W meczu rosyjskiej ekstraklasy, pomiędzy Amkarem Perm a Wołgą Niżni Nowogród, zagrało aż sześciu Polaków, w tym trzech debiutantów. Gospodarze wygrali 5:1, a jedną z bramek zdobył Marcin Kowalczyk, trafiając do własnej bramki.

W Amkarze pełne 90. minut zagrali Jakub Wawrzyniak i Janusz Gol, a na ostatnie minuty wszedł Damian Zbozień. W ekipie Wołgi od początku do końca na boisku przebywali Marcin Kowalczyk i Piotr Polczak, a od 23. minuty grał także Ariel Borysiuk.

W zespole Amkara zadebiutowali Wawrzyniak i Zbozień, który w 90. minucie zmienił Sirakowa. Szybciej debiutu doczekał się Borysiuk, wypożyczony do Wołgi z Kaiserslautern, który na boisku pojawił się zmieniając Sarkisowa.

Poza samobójczą bramką Kowalczyka, do utraty goli przyczynili się także Wawrzyniak, który zgubił krycie przy bramce Sheltona, oraz właśnie Borysiuk, który sprokurował rzut karny, wykorzystany przez Pejewa.

Amkar Perm - Wołga Niżni Nowogród 5:1