Liga włoska. Inter Mediolan z problemami, ale pokonał Genuę. "Nerazzurri" mają już 15 punktów przewagi nad Juventusem

Bartosz Głąb
27. kolejka Serie A, Inter Mediolan - Genua 2:1.
27. kolejka Serie A, Inter Mediolan - Genua 2:1. Fabrizio Carabelli / PAP/EPA
Liga włoska. Inter Mediolan na zakończenie 27. kolejki rozgrywek pokonał Genuę 2:1. "Nerazzurri" do przerwy prowadzili różnicą dwóch bramek, ale w drugiej połowie gości doszli do głosy i mogli nawet urwać punkty mediolańczykom. Inter dzięki zwycięstwu ma już 15 punktów przewagi nad drugim w tabeli Juventusem.

Liga włoska. Inter Mediolan z problemami, ale pokonał Genuę

Genua od początku meczu sprawiała problemy liderowi tabeli Serie A. W 25. minucie Mateo Retegui powinien dać prowadzenie gościom, ale z bliskiej odległości - fatalnie się pomylił. Niewykorzystana sytuacja zemściła się zaledwie 5 minut później. Po bardzo dynamicznej akcji do prostopadłego podania w pole karne gości ruszył Kristjan Asllani i mocnym strzałem, umieścił piłkę pod poprzeczką bramki rywala. Dla 21-letniego Albańczyka była to dopiero pierwsza bramka w drużynie Interu.

W 38. minucie było już 2:0 dla "Nerazzurri". Gospodarze wywalczyli rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Alexis Sanchez. Do przerwy mediolańczycy schodzili ze spokojnym - dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Genua nie spuściła głów i postanowiła walczyć o zmianę niekorzystnego rezultatu. Już w 54. minucie kontaktowe trafienie zanotował Johan Vasquez oddając świetny strzał zza pola karnego. Dziesięć minut później mógł być nawet remis, ale mediolańczyków uratował arbiter, dopatrując się pozycji spalonej piłkarza rywali.

Liga włoska. Inter Mediolan ma już 15 punktów przewagi w tabeli nad Juventusem

Inter dociągnął zwycięstwo do końca i co za tym idzie - wygrał ósme spotkanie z rzędu w Serie A. W ligowej tabeli ma już 15 punktów przewagi nad Juventusem, który w niedzielę przegrał na wyjeździe z Napoli. Mediolańczycy mają już prostą drogę do kolejnego mistrzostwa Włoch.

W następnej kolejce "Nerazzurri" zmierzą się na wyjeździe z Bologną, a 13 marca zagrają rewanżowe spotkanie w 1/8 finałów Ligi Mistrzów z Atletico Madryt.

LIGA WŁOSKA w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...