Liga włoska. Remis w meczu na szczycie. Juventus utrzymał przewagę nad Napoli

Mateusz Hawrot
Juventus Turyn zremisował z Napoli 1:1
Juventus Turyn zremisował z Napoli 1:1 East News
Liga włoska. Napoli zremisowało na własnym stadionie z liderującym w Serie A Juventusem Turyn 1:1 i nadal traci do niego 10 punktów w tabeli. W ekipie gospodarzy na ostatnie 30 minut gry na boisku pojawił się Piotr Zieliński, ale nie wpłynął na zmianę wyniku.

W mecz lepiej weszli gospodarze. W 5 min. zwieńczeniem ich świetnej akcji było sprytne podanie Insigne w kierunku Callejona. Hiszpański skrzydłowy już szykował się do uderzenia, lecz w ostatniej chwili został uprzedzony przez interweniującego Buffona. Odpowiedź Juventusu była piorunująca. Khedira przeprowadził znakomitą indywidualną akcję, szybko „klepnął” z Pjaniciem i bez namysłu oddał mocny strzał. Rafael wprawdzie dotknął piłkę, lecz nie zdołał jej zatrzymać i futbolówka zatrzepotała w siatce. Po zdobytym golu, podopieczni Allegriego cofnęli się do defensywy i spokojnie pozwolili rywalom na rozgrywanie akcji.

Z każdą minutą przewaga neapolitańczyków nasilała się. Gospodarze bombardowali turyńczyków wrzutkami w pole karne, z których jednak niewiele wynikało. Dwukrotnie doskonałą okazję na soczyste uderzenie miał Hamsik, lecz słowackiemu pomocnikowi ani razu nie wyszedł skuteczny strzał. Na prawej flance szalał Hysaj, nie tylko często dośrodkowujący, ale też wpadający żwawo w pole karne. Nikt nie skorzystał jednak z kilku niezłych podań bocznego obrońcy Napoli. Tuż przed przerwą kapitalną akcją popisał się Insigne; minął kilku rywali i wydawało się, że piłka po jego strzale wpadnie do bramki. Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów. Do końca pierwszej połowy jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Napoli wciąż napierali i starali się znaleźć sposób na pokonanie Buffona. W 51 min. znów zaszalał Insigne. Skrzydłowy świetnie zakręcił piłką po składnej akcji drużyny i był o włos od zdobycia upragnionego gola. Pięć minut później do siatki wreszcie trafił Callejon, lecz arbiter słusznie odgwizdał ofsajd. Po upływie godziny gry, gospodarze w końcu dopięli swego. Mertens genialnie odegrał do Hamsika, a ten bez namysłu huknął na bramkę i wyrównał stan meczu.

Strata gola pozytywnie podziałała na gości, którzy kilkakrotnie próbowali zagrozić Rafaelowi. Nie stworzyli sobie jednak żadnej dogodnej okazji do zdobycia gola. Tempo spotkania spadło, a pomimo kompletu zmian w obu zespołach, nikt nie zdołał przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Najbliżej w samej końcówce był Callejon – filigranowy skrzydłowy otrzymał kapitalne podanie od rezerwowego Zielińskiego, ale z ostrego kąta zdołał tylko zgrać piłkę, zamiast skierować ją w kierunku bramki. Mecz zakończył się remisem, z czego najbardziej zadowoleni mogą być zawodnicy Romy. Drużyna z stolicy Włoch powiększyła przewagę punktową nad Napoli i jednocześnie nadal zachowuje – wprawdzie niewielkie – szanse na mistrzostwo Włoch.