MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Lubuskie derby w strugach deszczu. Warta Gorzów wygrała w Gubinie z Cariną

Łukasz Koleśnik
Lubuskie derby w piłkarskiej III lidze pomiędzy Cariną Gubin a Wartą Gorzów wygrali goście 0:1. Łukasz Koleśnik
W piątek (24 maja) w Gubinie doszło do piłkarskich derbów Ziemi Lubuskiej w III lidze. Carina Gubin podejmowała Wartę Gorzów. Pojedynek rozgrywał się w strugach deszczu, a zwycięsko z niego wyszli przyjezdni. Warta wygrała 1:0 po kuriozalnym golu samobójczym.

Carina Gubin – AstroEnergy Warta Gorzów 0:1 (0:0)

• Bramka: Płonka (53 - samobójcza).
  • Carina: Kustosz - Staszkowian, Płonka (od 73 min Hrybau), Rutkowski, Paraszczak (od 89 min Szymański) - Diduszko, Nahrebecki, Szela (od 58 min Nazar), Haraszkiewicz - D. Matuszewski, Więcek (od 73 min M. Matuszewski).
  • AstroEnergy Warta: Wiśniewski - Chiperi, Żeliszewski, Lewandowski, Bielawski, Marchel, Gardzielewicz, Kaczorowski (od 81 min Stańczak), Rybicki, Trepczyński, Ufir (od 90 min Winkel).
  • Żółta kartki: Płonka - Bielawski, Trepczyński.
  • Czerwona kartka: Haraszkiewicz.

Lubuskie derby w strugach deszczu. Warta Gorzów wygrała w Gu...

W pierwszej połowie słońce...

Obie lubuskie drużyny nadal walczą o utrzymanie w III lidze. Gdy rozpoczęła się pierwsza połowa, nad stadionem przy ulicy Sikorskiego w Gubinie świeciło słońce. Na boisku działo się raczej niewiele. Było dużo walki w środku pola, sporo fauli, strzałów przez prawie całą pierwszą odsłonę było jak na lekarstwo.

W końcówce gospodarze przycisnęli. Dobrą sytuację po ładnej akcji najpierw zmarnował Mateusz Szela, który w dogodnej sytuacji uderzył obok bramki. Chwilę później walkę w powietrzu wygrał Bartosz Rutkowski i po strzale z głowy piłka wylądowała na poprzeczce. Choć pod koniec pierwszej połowy zarysowała się niewielka przewaga gospodarzy, to Łukasz Wiśniewski między słupkami nie miał za dużo pracy.

.... w drugiej połowie ulewa

Wyglądało to tak, jakby pogoda dopasowywała się do gry Cariny. Proste błędy gospodarzy ściągnęły nad stadion potężną ulewę i derby toczyły się w strugach deszczu. Zanim jednak rozpadało się na dobre, to w pierwszych minutach drugiej połowy w prostej sytuacji z piłką minął się bramkarz Cariny — Mateusz Kustosz. Dobrze asekurowali go jednak koledzy z obrony.

W 53 minucie doszło do kolejnego nieporozumienia w polu karnym miejscowych. Wydawało się, że łatwe dośrodkowanie bez problemu wyłapie golkiper Cariny, ale tor lotu piłki nagle przeciął Damian Płonka i piłka wpadła do siatki. Warta objęła prowadzenie.

Później nadeszło oberwanie chmury. Piłkarze mieli trudności z utrzymaniem równowagi i opanowaniem piłki. Zawodnikom Warty, którzy mieli już korzystny wynik, mogli skupiać się na przeszkadzaniu rywalom i wybijaniu piłki. Gospodarzom trudno było jednak skonstruować akcje i nie można powiedzieć, że goście musieli bronić się przed huraganowymi atakami.

W końcówce zrobiło się gorąco. Sędzia Mariusz Maćko zauważył, że po jednym z pojedynków Przemysław Haraszkiewicz nadepnął na rywala. Sytuacja miała miejsce w doliczonym czasie gry. Zawodnik Cariny obejrzał czerwoną kartkę. Wynik 0:1 utrzymał się do końca spotkania.

Do końca III ligi zostały do rozegrania dwie kolejki. Warta dzięki temu zwycięstwu zbliżyła się do utrzymania w III lidze. Wciąż jednak znajdują się za Cariną w tabeli. Gubinianie mają obecnie 38 punktów, Gorzowianie oczko mniej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Carina Gubin przegrywa z Piastem Gliwice i odpada z Pucharu Polski, ale nie ma się czego wstydzić