Mateusz Wieteska z pierwszym trafieniem w lidze francuskiej dla Clermont. Jego drużyna przegrała na inaugurację rozgrywek z AS Monaco 2:4

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Mateusz Wieteska, piłkarz reprezentacji Polski strzelił gola, choć jego zespół Clermont Foot przegrał u siebie z AS Monaco 2:4 na inaugurację francuskiej ekstraklasy. Z kolei RC Lens, innego polskiego piłkarza - Przemysława Frankowskiego również uległo na wyjeździe Stade Brest 2:3.

Pierwszy gol Polaka na francuskiej ziemii

W siódmej minucie Muhammed Cham dośrodkował z rzutu rożnego, a Wieteska wyskoczył najwyżej i zdobył bramkę głową. Były obrońca Legii Warszawa strzelił pierwszego gola w Ligue 1, w której występuje od roku.

AS Monaco do przerwy prowadziło 2:1 po bramkach Vandersona i Wissama Ben Yeddera. W drugiej połowie wyrównał Cham, lecz później gole strzelili znowu Ben Yedder oraz Maghnes Akliouche.

Rezerwowym bramkarzem ekipy z Księstwa Monaco był Radosław Majecki.

Szalony mecz z udziałem innego Polaka - Przemysława Frankowskiego

Florian Sotoca i Deiver Machado sprawili, że Lens już po 22 minutach prowadziło 2:0. Tuż przed przerwą rzut karny wykorzystał napastnik gospodarzy Romain Del Castillo. W 56. min wyrównał Kenny Lala, zwycięstwo Stade Brest zapewnił Del Castillo ponownie umiejętnie egzekwując "jedenastkę".

Drużyna Frankowskiego kończyła mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adriena Thomassona.

W kadrze wicemistrza Francji z zeszłego sezonu na to spotkanie zabrakło Łukasza Poręby.

Wieteska w następnej serii gier zmierzy się z Stade Reims, a z kolei wspomniany Frankowski podejmie na własnym stadionie Stade Rennes. (PAP/oprac. własne)