Mecz GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Rafał Musioł
21.07.2018  katowice1 ligagks katowice - podbeskidzie bielsko bialalucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice - podbeskidzie bielsko biala
21.07.2018 katowice1 ligagks katowice - podbeskidzie bielsko bialalucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** gks katowice - podbeskidzie bielsko biala Lucyna Nenow / Polska Press
Mecz GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie ONLINE. GKS Katowice z GKS Jastrzębie po raz ostatni zmierzył się dziewięć lat temu i mecz ten na długo zapadł w pamięci osób na trybunach. W sobotę oba zespoły znów spotkają się w I lidze. Początek derbowego meczu o godzinie 20. Relacja na żywo w GOL24.pl!

Mecz GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie ONLINE

26 października 2008 GKS Katowice objął prowadzenie już w 11 minucie po golu Łukasza Janoszki. Gospodarze zmierzali po zwycięstwo do 52 minuty. Wtedy ich kibice obrzucili boisko serpentynami, a jedna z nich, nierozwinięta, trafiła w głowę sędziego Mariusza Złotka. Arbiter stracił przytomność. Mecz został przerwany, a w czasie narady nad jego wznowieniem rozpoczęły się awantury szalikowców z ochroną. Na murawę wjechała armatka wodna i wkroczyły siły policyjne z bronią gładkolufow. Tak zakończył się ostatni do tej pory mecz GKS Katowice z GKS Jastrzębie na Bukowej, zweryfikowany później jako walkower dla gości.

Po tamtym sezonie jastrzębianie nie uzyskali licencji na kolejny i wylądowali w II lidze, z której spadli, by zatrzymać się dopiero w okręgówce. Osiem lat póżniej znów wrócili na zaplecze Ekstraklasy, gdzie niezmiennie występują z kolei katowiczanie. W sobotę o 20 oba zespoły znów zmierzą się na tym szczeblu rozgrywek.

Zespół Jacka Paszulewicza przystąpi do meczu zraniony porażką z Rakowem Częstochowa. Jastrzębianie przeżywają natomiast trudne chwile i w pięciu pierwszych meczach wygrali tylko raz, co przełożyło się na miejsce w strefie spadkowej. Sobotnie spotkanie ma zatem dużą wagę dla obu ekip.

Goście w Katowicach wystąpią osłabieni brakiem Patryka Skóreckiego oraz Bartosza Jaroszka, którzy mieli spory udział w pięciu zdobytych do tej pory golach. Gospodarze nie mogą natomiast skorzystać z Sebastiana Nowaka, Mateusza Mączyńskiego i Rafała Remisza.

Z ośmiu meczów pomiędzy tymi zespołami aż cztery zakończyły się remisami, a trzy zwycięstwem Katowic. Jastrzębie jedyną wygraną zaliczyło wspomnianym walkowerem.

Sędzią meczu będzie Tomasz Marciniak z Płocka, brat Szymona, eksportowego polskiego arbitra.

Mecz GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie od godz. 19:45 w Polsacie Sport. Początek spotkania o godz. 20:00. Transmisja w Polsacie Sport

20:00 mecz GKS Katowice - GKS 1962 Jastrzębie