Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. Gdzie relacja LIVE? TRANSMISJA NA ŻYWO

Kaja Krasnodębska
19.03.2016 mielec stal mielec rakow czestochowa 3:0 ii liga fot krzysztof kapica Krzysztof Kapica
Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE. W sobotę po dwutygodniowej przerwie na pierwszoligowe boiska powrócą miedzy innymi gracze Rakowa oraz mieleckiej Stali. Gospodarzom marzy się premierowe zwycięstwo na własnym obiekcie. Czy zdołają zrobić to już w starciu z ekipą Zbigniewa Smółki?

Mecz Raków Częstochowa - Stal Mielec ONLINE

Po dwutygodniowej przerwie pierwszoligowe rozgrywki powracają w pełnej krasie. W ubiegły weekend z uwagi na powołania do narodowych reprezentacji wiele zespołów zdecydowało się przełożyć swoje starcia, w związku z czym ich szkoleniowcy mieli okazję mieli odrobinę więcej czasu na wyeliminowanie popełnianych błędów oraz gruntowne przygotowanie do następnych meczów. Przed taką szansą stanął zarówno Marek Papszun jak i Zbigniew Smółka. Spotkanie Stali z Puszczą Niepołomice przełożono na najbliższą środę, natomiast Raków swoje zawody przeciwko Wigrom Suwałki rozegra dopiero pod koniec września.

Wystąpienie w nich w ubiegłym tygodniu byłoby dla częstochowian nieco ryzykowne, bowiem musieliby poradzić sobie bez Jakuba Łabojko. Młody pomocnik, który stanowi o sile beniaminka w środku pola otrzymał swoje premierowe powołanie do reprezentacji Polski do lat 20. Pomocnik pod okiem selekcjonera tej kadry, Dariusza Gęsiora rozegrał dwa spotkania w ramach Turnieju Ośmiu Narodów, a także miał okazję lepiej poznać golkipera mielczan Radosława Majeckiego. Młody bramkarz, który również jest ważnym ogniwem pierwszoligowej drużyny, także znalazł się wśród wybrańców na wrześniowe zgrupowanie. Teraz oboje muszą jednak powrócić do starej ligowej rzeczywistości. Punktualnie o 16:00 na stadionie Rakowa staną po dwóch stronach barykady.

Faworytem tych zawodów wydają się być goście. To oni mając na swym koncie 10 punktów plasują się nieco wyżej w tabeli, a także mogą pochwalić się nieco większym doświadczeniem na zapleczu Lotto Ekstraklasy. Raków jest bowiem tegorocznym beniaminkiem i pomimo przyzwoitego początku, nie wszystko zawsze idzie po myśli podopiecznych Marka Papszuna. Częstochowianie wciąż czekają na premierowe zwycięstwo przed własną publicznością. Do sobotniego meczu podejdą więc wyjątkowo zmotywowani. Czas przerwać trwającą cztery kolejki serię bez zwycięstwa i najlepiej zrobić to u siebie w domu. Oczek potrzebują jak powietrza. Po sześciu kolejkach mają ich zaledwie pięć, co daje pozycję tuż nad kreską.

Ostatni z punktów zdobyli przed dwoma tygodniami remisując z Zagłębiem Sosnowiec 2-2. Po końcowym gwizdku Marek Papszun mógł być całkiem zadowolony ze swoich podopiecznych. Do przerwy przegrywali już 0-2, natomiast w drugiej połowie zdołali dogonić wynik za sprawą trafień Tomasa Petraska oraz Tomasza Wróbla. Podziałem punktów zakończyło się także poprzednie starcie Stali. Spotkanie mielczan z Miedzią Legnica nie przyniosło jednak żadnych goli.

Dwa tygodnie pauzy w ligowych rozgrywkach to również okazja na powroty kontuzjowanych wcześniej zawodników. Wśród gospodarzy możemy zobaczyć już Łukasza Górę, odbywanie kartkowej kary zakończył natomiast Rafał Figiel.

FORMA W OSTATNICH MECZACH:

Raków:
Raków - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (26 sierpnia 2017)
Odra Opole - Raków 1:0 (23 sierpnia 2017)
Raków - GKS Katowice (19 sierpnia 2017)
Raków - Chojniczanka Chojnice 0:1 (12 sierpnia 2017)
Puszcza Niepołomice - Raków 2:3 (6 sierpnia 2017)

Stal:
Miedź Legnica - Stal 0:0 (27 sierpnia 2017)
Stal - Pogoń Siedlce 2:3 (23 sierpnia 2017)
Górnik Łęczna - Stal 3:4 (18 sierpnia 2017)
Stal - Olimpia Grudziądz 1:0 (13 sierpnia 2017)
Stal - Piast Gliwice 0:2 (8 sierpnia 2017)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA:

Stal - Raków 3:0 (19 marca 2016)
Raków - Stal 1:2 (26 sierpnia 2015)
Raków - Stal 2:1 (18 kwietnia 2015)
Stal - Raków 1:0 (21 września 2014)

SĘDZIA:

Spotkanie poprowadzi Jacek Małyszek z Lublina. Do tej pory sędziował w trzech spotkaniach Nice 1 Ligi. Pokazał on średnio 4,33 żółtej kartki na mecz oraz 0,33 czerwonej kartki na mecz. Podytkował także jeden rzut karny.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Raków: Lis - Niewulis, Petrasek, Duriska, łabojko - Sapała, Papikjan - Oziębała, Wróbel, Wójcik - Piceluk

Stal:
Majecki - Kiercz, Leandro, Cholewiak, Gancarczyk M. - Gancarczyk W., Górka - Djermanović, Getinger, Grodzicki - Wroński

Spotkanie nie będzie transmitowane przez żadną stację telewizyjną. Zapraszamy na relację LIVE w GOL24.PL! Początek meczu o godzinie 16:00, relacja startuje o 15:30!