Medyk Konin - Glasgow City. Mistrzynie Polski walczą w 1/16 Ligi Mistrzów

Sebastian Chmielak
Medyk Konin zagra w Lidze Mistrzyń z Glasgow City
Medyk Konin zagra w Lidze Mistrzyń z Glasgow City facebook.com
Dziś o godzinie 15:30 na Stadionie Miejskim im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie dojdzie do pojedynku mistrzyń Polski Medyka Konin z najlepszą drużyną Szkocji Glasgow City. Podopieczne Romana Jaszczuka przeszły jak burza przez fazę grupową. Teraz na drodze mistrzyń Polski do 1/8 finału LM stoi wielokrotny mistrz Szkocji.

Medyk Konin zdominował poprzedni sezon Ekstraligi Kobiet. Medyczki zdobyły Puchar Polski oraz Mistrzostwo Polski. Obecny sezon w lidze również jest udany. Po 8 kolejkach mistrzynie Polski zajmują pierwszą pozycję w tabeli mając 22 punkty. Na taki dorobek złożyło się 7 zwycięstw i remis. Warto dodać, że podopieczne Romana Jaszczuka od 340 minut nie straciły bramki w lidze, a w klasyfikacji strzelców na drugiej pozycji plasuje się Ewa Pajor, który zdobyła 12 goli.

Rozgrywki Ligi Mistrzów kobiet są również jak na razie bardzo udane w wykonaniu konińskiej drużyny. W turnieju fazy grupowej rozegranym w Sarajewie Polki rywalizowały z gospodyniami turnieju - SFK 2000 Sarajevo oraz ZFK Kocani pochodzącym z Macedonii i Aland United z Finlandii. Medyk wygrał wszystkie trzy spotkania, na początek mistrzynie Polski uporały się z SFK 2000 Sarajevo wygrywając 3:0. Potem podopieczne Romana Jaszczuka pokonały Alan United 7:0, a na sam koniec zwyciężyły z ZFK Kocani aż 11:1.

Glasgow City dominuje w szkockiej piłce kobiecej. Zespół z Wysp Brytyjskich od 2007 roku, rok w rok zdobywa mistrzostwo Szkocji. Rozgrywki Ligi Mistrzów nie są czymś nowym dla drużyny z Glasgow. Szkotki pierwszy raz w Lidze Mistrzów kobiet zameldowały się w sezonie 2005/2006, nie przeszły jednak wtedy pierwszej rundy kwalifikacyjnej. Od tego czasu w europejskich pucharach grały jeszcze siedmiokrotnie, dwukrotnie docierając do 1/8 finału. W sezonie 2011/2012 uległy Turbinowi Poczdam 0:10 i 0:7, a w zeszłym roku przegrały z Arsenalem 0:2 i 2:3. W tym sezonie wygrały swoją grupę LM, jednak nie tak efektownie jak Medyczki. Glasgow City w turnieju rozegranym w stolicy Szkocji pokonał słowackie FK Union Nové Zámky 5:0, Belfast United z Irlandii Północnej 1:0 i ukraiński Zhytlobud Charków 4:0.

Dzisiejsze spotkanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Biletów w kasach już brakuje od niemal tygodnia. Trener konińskiej drużyny, jest zadowolony z takiego obrotu spraw : - To będzie jedna wielka feta i święto konińskiego sportu.

Faworytkami spotkania są mistrzynie Szkocji, jednak zdeterminowane Polki będą chciały się pokazać z jak najlepszej strony, tym bardziej, ze stadion w Koninie będzie wypełniony po brzegi wspierającymi gospodynie kibicami. Trzymajmy kciuki za Mistrzynie Polski. Początek spotkania o 15:30.