Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec WYNIK, WIDEO Kryzys trwa! Pierwsza wyjazdowa porażka sosnowiczan pod wodzą Artura Derbina

Tomasz Kuczyński
Tak Kamil Drygas zdobyła gola na 1:0 dla Miedzi w meczu z Zagłębiem.
Tak Kamil Drygas zdobyła gola na 1:0 dla Miedzi w meczu z Zagłębiem. twitter.com/MiedzLegnica
W niedzielę 26 listopada 2023 roku w meczu 16. kolejki Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 2:0 (1:0). Oba gole zdobył Kamil Drygas. Sosnowiczanie mają już osiem meczów bez zwycięstwa i nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Poniżej zobacz WIDEO z golami z tego spotkania.

Po porażce Zagłębia z Arką Gdynia 1:3 sosnowiczanie na dobre ugrzęźli w strefie spadkowej, a klub pożegnał dyrektora sportowego Piotra Polczaka oraz jego asystenta w pionie sportowym Tomasza Tymińskiego. Na dodatek prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński skierował wniosek o zbycie przez miasto akcji Zagłębia (do 90 procent), o czym 30 listopada zdecydują radni podczas sesji Rady Miejskiej. W takiej otoczce, z serią siedmiu meczów bez wygranej, na ostatnim miejscu w tabeli, zespół Artura Derbina udał się do Legnicy na spotkanie z Miedzią.

Zagłębie straciło gola już w 8. minucie. Kamil Drygas wykorzystał podanie Michaela Kostki i uderzeniem z pięciu metrów głową otworzył wynik.

Na początku drugiej połowy Drygas miał szansę na podwyższenie wyniku, ale Mateusz Kos popisał się dobrą obroną. W 60. minucie gości uratował Maksymilian Rozwandowicz, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

W 68. minucie było już 2:0. Ponownie Drygas wpisał się na listę strzelców - zwiódł dwóch obrońców gości, następnie uderzył z 15 metrów, precyzyjnie przy słupku.

W 85. minucie goście byli blisko zdobycia kontaktowej bramki. Jakub Mądrzyk nogą odbił piłkę po strzale Nikodema Zielonki.

Zagłębie pierwszy raz przegrało na wyjeździe od momentu przejęcia zespołu przez Artura Derbina.

- Dla nas czas próby i to takiej trudnej próby. W obecnej sytuacji, w tak jakościowym przeciwnikiem, szybko stracona bramka powoduje, że mecz staje się otwarty. Przy takim przeciwniku dużo trzeba się napracować na sytuację. Musimy się otrząsnąć - mówił trener gości.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Kamil Drygas (8), 2:0 Kamil Drygas (68)

Miedź: Jakub Mądrzyk - Michael Kostka (46. Szymon Zalewski), Nemanja Mijusković, Ruben Hoogenhout (90. Miłosz Lewandowski), Florian Hartherz - Damian Michalik (76. Bartosz Guzdek), Tars Aguado, Damian Tront, Emmanuel Agbor - Kamil Drygas (76. Daniel Stanclik), Marcel Mansfeld (65. Krzysztof Drzazga).

Zagłębie: Mateusz Kos - Marcel Ziemann, Vedran Dalić, Maksymilian Rozwandowicz, Oleksij Bykow, Juan Camara (64. Konrad Wrzesiński) - Kamil Bębenek (64. Nikodem Zielonka), Sebastian Bonecki, Meik Karwot (73. Dean Guezen), Joel Valencia (77. Tymoteusz Klupś) - Kamil Biliński (64. Marek Fabry).

Żółte kartki: Hoogenhout - Camara.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

Widzów: 3.227