Jakub Lisowski
Kamil Grosicki podczas meczu Polska - Wyspy Owcze
Kamil Grosicki podczas meczu Polska - Wyspy Owcze Adam Jankowski
Polska pokonała 2:0 Wyspy Owcze w 4. kolejce eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. To jedyny pozytyw czwartkowego spotkania. W naszej reprezentacji są również piłkarze teraz lub wcześniej związani z Pogonią Szczecin.

Kamil Grosicki - obecny kapitan Pogoni Szczecin - wrócił do kadry po prawie rocznej przerwie. W meczu z Wyspami Owczymi wszedł na boisko w 88. minucie. Wynik był już ustalony, ale Grosicki mógł zaliczyć przynajmniej jedną asystę.

Grosicki po raz 89. zagrał w reprezentacji. I jest jednym z nielicznych piłkarzy, którzy zagrali dla dziewięciu kolejnych selekcjonerów.

Do kadry meczowej nie załapał się Adrian Benedyczak, który dobrze rozpoczął sezon 2023/24 we włoskiej Parmie. A na ławce rezerwowych był Kacper Kozłowski (obecnie holenderskie Vitesse Arnhem).

W niedzielę Polacy zagrają wyjazdowy mecz z Albanią. Jeśli chcą liczyć się w walce o awans na Euro - nie mogą przegrać w Tiiranie, a powinni powalczyć o zwycięstwo.

Luka Zahović - ofensywny zawodnik Pogoni - pojechał na mecze Słowenii, ale w spotkaniu z Irlandią Północną (4:2) siedział na rezerwie. W niedzielę może zagra z San Marino.

W piątek może zagrać Wahan Biczachczjan. Jego Armenia zagra z Turcją, a w poniedziałek w Erywaniu z Chorwacją.

Do kadry Szwecji powołany został Linus Wahlqvist. Obrońca może zagrać w sobotnim meczu z Estonią i wtorkowym z Austrią.