Mistrzostwa Polski juniorów starszych. Arka zremisowała z Ruchem (WYNIKI)

RR/Dziennik Bałtycki
Młodzi piłkarze Arki uratowali remis z  UKS Ruch Chorzów
Młodzi piłkarze Arki uratowali remis z UKS Ruch Chorzów Piotr Kwiatkowski
Warto walczyć do końca. Udowodnili to w sobotę w Świeciu juniorzy starsi Arki Gdynia. Żółto-niebiescy przegrywali z Ruchem Chorzów już 0:2, ale dzięki skutecznej pogoni zdołali w 88 minucie wyrównać stan meczu. To pozwala im nadal wierzyć w medal mistrzostw Polski.

Finał Mistrzostw Polski Juniorów Starszych: Arka Gdynia broni tytułu (TERMINARZ)

Drugi mecz w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów starszych ułożył się bardzo źle dla Arki. Gdynianie już po 33 minutach przegrywali z Chorzowskim Ruchem 0:2. Zaskoczyli ich Sebastian Kopeć, a później Bartosz Włodarczyk.

Podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka nie zamierzali jednak odpuszczać. Porażka w tym spotkaniu praktycznie zamykała im drogę do medali. Przełomowym momentem meczu było nierozsądne zachowanie Włodarczyka.

Piłkarz ruchu faulował Damiana Matysa i otrzymał czerwoną kartkę. Grająca w przewadze Arka w końcu złapała wiatr w żagle.

1. kolejka, 20 czerwca

Legia Warszawa - Arka Gdynia 5:2
Bramki: Jakub Arak 17, 30, 33, Grzegorz Tomasiewicz 53, Daniel Rosiński 66 - Sebastian Bartlewski 79, 90

UKS Ruch Chorzów - Cracovia 1:5
Bramki: Miłosz Trojak 9 - Krzysztof Szewczyk 29, 46, Krzysztof Ropski 54, Paweł Piątek 69, Mariusz Panek 90

2. kolejka, 22 czerwca

Cracovia - Legia Warszawa 1:1
Bramki: Michał Dudek 62 (k) - Jakub Arak 57
Arka Gdynia - UKS Ruch Chorzów 2:2
Bramki: Sebastian Kopeć 77 (s), Sebastian Bartlewski 89 - Sebastian Kopeć 10, Bartosz Włodarczyk 33