Młodzi Polacy pokonali Niemców i wygrali Turniej Czterech Narodów!

Jakub Seweryn
Reprezentacja Polski do lat 20 pokonała na wyjeździe rówieśników z Niemiec 2:1 w swoim ostatnim meczu Turnieju Czterech Narodów. Dzięki tej wygranej, biało-czerwoni po raz pierwszy w historii zwyciężyli w całych rozgrywkach.

Podopieczni Marcina Dorny wykorzystali drugą z szans na zwycięstwo w Turnieju Czterech Narodów. Tą wygraną mogli sobie już zapewnić w listopadzie, ale wtedy przegrali w Szczecinie z Niemcami 0:2. W piątek przyszła szansa na rewanż, ale tym razem o trzy punkty było trudniej, bowiem trzeba było grać na terenie naszych niemieckich sąsiadów.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Jenie do najlepszych nie należała. Po 45 minutach można było śmiało nazwać ten pojedynek klasycznym 'meczem walki', ale po przerwie to zupełnie się zmieniło, bowiem zaczęły padać gole. W 69. minucie gry strzelanie rozpoczął Mariusz Stępiński. Zawodnik Wisły Kraków w akcji indywidualnej poradził sobie z jednym z obrońców, po czym uderzeniem zewnętrzną częścią stopy zapewnił Polakom prowadzenie. Pięć minut później było już 2:0 dla biało-czerwonych. Raz jeszcze z dobrej strony pokazał się Stępiński, jednak tym razem trafił tylko w poprzeczkę, a skuteczną dobitką z bliska popisał się Piotr Zieliński.

Niemcy zdołali po chwili odpowiedzieć, ale trafienie Marca Stendery z rzutu karnego tylko zmniejszyło rozmiary ich porażki. Polacy ostatecznie pokonali naszych zachodnich sąsiadów 2:1 i po raz pierwszy w historii zwyciężyli w całym Turnieju Czterech Narodów.

U20: Niemcy - Polska 1:2 (0:0)

Bramki: Stendera 77'-k. - Stępiński 69', Zieliński 74'

Skład Polaków: Podleśny - Kędziora, Dawidowicz, Łasicki, Matynia - Formella (62' Lukowicz), Uryga, Murawski, Zieliński (90', Dźwigała), Kobylański (75', Wroński) - Stępiński.