Nice 1 Liga. Rewanż za wrzesień. Chojniczanka zawdzięcza Ryczkowskiemu zwycięstwo nad Odrą

JCZ
Ryczkowski zdobył w tym sezonie sześć bramek
Ryczkowski zdobył w tym sezonie sześć bramek Piotr Hukało
Nice 1 Liga. Trzy gole w Chojnicach. Chojniczanka wygrała z Odrą Opole 2:1 (1:0) i jest to jej pierwszy komplet w tym roku. Na trafienie Macieja Górskiego blisko kwadrans przed końcem odpowiedział wprawdzie Tomas Mikinić, lecz ostateczny głos należał do Adama Ryczkowskiego. Na trybunach zasiadło 1814 widzów - w tym grupa przyjezdnych.

To był dopiero pierwszy mecz w Chojnicach w tym roku. Dwa wcześniej zaplanowane odwołano z powodu złego stanu murawy. Ten dzisiejszy też przez moment stał pod znakiem zapytania, ale pracownicy klubu w porę zdążyli przygotować boisko po tym jak w czwartek spadł śnieg.

Chojniczanka zagrała niezły mecz i zasłużenie wygrała. Przed przerwą z podania Adama Ryczkowskiego użytek zrobił Maciej Górski, dla którego było to debiutujące trafienie. Jesienią napastnik występował jeszcze w ekstraklasowej Koronie Kielce.

Odra miała swoje sytuacje. Z jednej zrobiła użytek. W drugiej połowie wyrównał Tomas Mikinić, który strzałem od poprzeczki nie dał szans na skuteczną interwencję. Na Chojniczankę to wydarzenie wpłynęło... pozytywnie. Drużyna Krzysztofa Brede zerwała się do ataków i szybko odzyskała prowadzenie. Wynik ustalił Adam Ryczkowski.

Dzięki wygranej Chojniczanka przesunęła się na pozycję wicelidera. Do Miedzi Legnica, która w derbach zremisowała z Chrobrym Głogów 1:1, traci dwa punkty. Ale ma do rozegrania dwa mecze więcej.

Piłkarz meczu: Adam Ryczkowski