Nice 1 liga. Wymęczone zwycięstwo Chojniczanki z osłabioną Olimpią

red, Dariusz Knopik
Chojniczanka pokonała w derbach Olimpię 1:0
Chojniczanka pokonała w derbach Olimpię 1:0 Polska Press
Chojniczanka Chojnice wygrała z Olimpią Grudziądz 1:0 i dalej pozostaje w grze o awans do Lotto Ekstraklasy. Gospodarze z powodu braku młodzieżowców w składzie całą druga połowę grali w osłabieniu i byli blisko zdobycia jednego punktu.

Następne 20 minut - jak to w meczu derbowym - dużo walki i fauli, a mało sytuacji podbramkowych. Dopiero w 23. minucie zrobiło się groźniej pod bramką Chojniczanki. Najpierw strzał Bancessiego został zablokowany, a po chwili główkował Filip Jazvić. Po kolejnych 10 minutach znowu udaną akcją popisał Bancessi, ale nikt Ante Vukusić został uprzedzony Jończego. Po kolejnych 10 minutach kolejna akcja Bancessiego. Po minięciu kilku zawodników Chojniczanki wpadł w pole karne i przewrócił się po starciu z Przemysławem Pietruszką. Domagał się karnego, ale sędzia pozostał głuchy na jego protesty.

Chojniczanie właściwie raz zagrozili Olimpii. W końcówce pierwszej połowy po kontrze strzelał Jacek Podgórski, ale Małecki pewnie złapał piłkę.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do poważnej kontuzji Michaela Olczyka, który został odwieziony do szpitala. Pierwsze diagnozy mówiły o złamanym łokciu. Zawodnik Olimpii miał wielkiego pecha, bo kilka minut wcześniej zmienił kontuzjowanego Adriana Klimczaka.

Jego pech był też pechem Olimpii, ponieważ na ławce rezerwowych nie było już młodzieżowca i przez całą drugą połowę grudziądzanie musieli grać w osłabieniu.

Brak jednego gracza musiał się odbić na grze zespołu, chociaż na początku drugiej po,łowy to grudziądzanie mieli szanse na zdobycie bramki. Po godzinie gry biało-zieloni stracili gola, po tym jak celną główką popisał się Górski.

Chojniczanie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, a najlepszą zmarnował Górski nie trafiając do pustej bramki!
Ambitnie grający gospodarze dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale nie byli w stanie strzelić wyrównującego gola.

Tym samym grudziądzanie doznali drugiej porażki z rzędu, a chojniczanie wygrali po dwóch kolejnych przegranych.

Piłkarz meczu: Maciej Górski