Nicola Zalewski po meczu reprezentacji Polski w barażach Euro 2024 o asyście do Piotra Zielińskiego: "Musi mi podziękować"

Bartosz Głąb
Nicola Zalewski (reprezentacja Polski)
Nicola Zalewski (reprezentacja Polski) Screen YouTube TVP Sport
Nicola Zalewski był zdecydowanie najlepszym piłkarzem reprezentacji Polski w meczu półfinałowym baraży o awans do Euro 2024. "Biało-Czerwoni" rozbili na Stadionie Narodowym Estonię aż 5:1, a skrzydłowy AS Romy miał bezpośredni udział przy aż 3 strzelonych golach przez Polaków. Jest kluczowym piłkarzem kadry, od momentu, kiedy przejął ją Michał Probierz.

Nicola Zalewski z fantastycznym występem w meczu baraży Euro 2024

Goście od pierwszych minut mieli duże problemy z zatrzymaniem Nicoli Zalewskiego. W pierwszej połowie kilkukrotnie z łatwością ogrywał przeciwników, ale bramka dla reprezentacji Polski padła po asyście Jakuba Piotrowskiego i precyzyjnemu uderzeniu Przemysława Frankowskiego.

Jednak w drugiej połowie piłkarz AS Romy wszedł na jeszcze wyższy poziom, co od razu przełożyło się na wynik. W 50. minucie przebojowo wpadł w pole karne Estonii, zwiódł dwójkę rywali i zagrał perfekcyjnie na głowę Piotra Zielińskiego, któremu pozostało tylko wpakować ją do bramki.

- jakoś musi mi podziękować - nawiązał do asysty w pomeczowym wywiadzie dla TVP 22-letni skrzydłowy.

W końcówce meczu Zalewski jeszcze dwukrotnie popisał się swoim geniuszem. W 73. minucie zagrał mocno wzdłuż pola karnego, niefortunnie interweniujący obrońca reprezentacji Estonii, wpakował piłkę do własnej bramki. Natomiast chwilę później wyłożył piłkę do Sebastiana Szymańskiego, który zdobył swoją pierwszą bramkę od stycznia.

Trwa głosowanie...

Polska pokona Walię i awansuje na Euro 2024?

Nicola Zalewski notuje fantastyczny czas za kadencji Michała Probierza

Młody piłkarz rozegrał w reprezentacji Polski już 15 spotkań, ale dopiero za kadencji Michała Probierza spisuje się znakomicie. Od momenty przejęcia kadry przez 51-letniego trenera Zalewski miał kluczowy udział przy 5 bramkach "Biało-Czerwonych". Wcześniej przez 2 lata zanotował 2 asysty.

- Rola trenera to bardzo ważna, bo czuję po prostu że ufa mi, wierzy we mnie - dodał zawodnik AS Romy.

Ten sezon w rzymskim klubie nie jest najlepszy dla 22-latka. Stracił miejsce w wyjściowym składzie i jedynie wchodzi na końcówki meczów. W 5 ostatnich meczach Serie A tylko raz pojawił się na murawie.

- Jak piłkarz mało grała, to zawsze chce wejść na boisko i robić różnicę - zakończył Nicola Zalewski.

Reprezentacja Polski już we wtorek, 26 marca zagra finał baraży Euro 2024. Przeciwnikiem "Biało-Czerwonych" będzie Walia.