Nicola Zalewski z piękną asystą. Jego AS Roma wyszarpała punkt w starciu z Lecce. Dla gości strzelił były napastnik Pogoni Szczecin

Piotr Rzepecki
IMAGO/Giuseppe Maffia
Liga włoska. Prawdziwe szaleństwo w Rzymie. AS Roma Nicoli Zalewskiego wyrwała komplet punktów Lecce, z którym przegrywała do 91 minuty. W doliczonym czasie trafiła dwa razy i sięgnęła po trzy punkty. Asystę przy golu na 1:1 zaliczył Nicola Zalewski.

Szalony mecz AS Romy. Nicola Zalewski z asystą

Bez dwóch na prawdziwą kolejkę górską wrzucili swoich kibiców piłkarze AS Romy w starciu z Lecce. Będąca faworytem ekipa z Rzymu miała szansę na wyjście na prowadzenie, ale w 5. minucie nie wykorzystał rzutu karnego Romelu Lukaku.

Zemścili się goście. Wynik otworzył były napastnik Pogoni Szczecin Pontus Almqvist, który mógł cieszyć się ze swojej drugiej bramki w sezonie ligowym. Gdy wydawało się, że Roma niespodziewanie przegra i Lecce wyjedzie z kompletem, do głosu doszli podopieczni Jose Mourinho.

Na 1:1 trafił Sardar Azmoun. Do Irańczyka fenomenalnie podał Nicola Zalewski, który właściwie wyłożył piłkę pod bramką rywali i padł gol wyrównujący. To oczywiście nie wystarczyło drużynie z wiecznego miasta. Kilka minut później było już 2:1. Strzelił Lukaku, który zrehabilitował się po niestrzelonym karnym.

AS Roma - Lecce 2:1 (0:0)

Bramki: 90+1' Azmoun, 90+4' Lukaku - Almqvist 72'.