Niedziela: Derby dla Górnika

Marek Iwaniszyn
Górnik Zabrze 0:1 Polonia Warszawa
Górnik Zabrze 0:1 Polonia Warszawa Rafał Jamróz (Ekstraklasa.net)
Zwycięstwami Znicza Pruszków, Wisły Płock i Górnika Zabrze kończyły się dzisiejsze spotkania pierwszej ligi. Z wszystkich tych trzech meczów przeprowadziliśmy relację na żywo.

Na Górnym Śląsku doszło dzisiaj do derbowego pojedynku - Górnik Zabrze rywalizował z GKS-em Katowice. Na meczu nazwanym "Śląskim Klasykiem" zjawiło się ok. 18 tysięcy widzów. Obie bramki gospodarze zdobyli w pierwszej połowie. Debiut-marzenie, zaliczył Czech Besta, który pojawił się na boisku w 20. minucie spotkania (zmienił Szczota). Trzy minuty później asystował przy bramce Strąka na 1:0, a siedem minut później już sam pokonał Gorczycę.

Z kolei Wisła Płock wygrała w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył Daniel Koczon. Było to pierwsze ligowe zwycięstwo Wisły w tym sezonie. Drużyna z Łęcznej pozostaje jedyną, która nie zdobyła jeszcze bramki.

Na zakończenie ligowych zmagań Znicz Pruszków podejmował na własnym stadionie GKP Gorzów Wielkopolski. Gospodarze wygrali 1:0, po bramce Majkowskiego w 36 minucie spotkania.