Niedziela: Zwycięstwa gości

Michał Wieczorek
Dziś o punkty walczy i Termalica i Kolejarz
Dziś o punkty walczy i Termalica i Kolejarz Polskapresse
W obu niedzielnych meczach 10. kolejki I ligi wygrywali goście. Kolejarz Stróże przegrał z ŁKS-em Łódź, a Termalica Bruk-Bet z Odrą Wodzisław.

Łódzki klub nie miał łatwej przeprawy w Stróżach. Goście dobrze zaczęli mecz, ale już po 20. minutach to Kolejarz miał przewagę na boisku. Na drugą połowę podpieczni Andrzeja Pyrdoła wyszli bardziej zmobilizowani. I to przyniosło efekt bardzo szybko. Znakomitą kontrę wykończył Bartosz Romańczuk. Klatką piersiową podawal w tej sytuacji Marcin Mięciel.

ŁKS miał problem, bo 10 minut później musiał już grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę dostał młodziutki Jakub Kosecki. Gospodarzom nie udało się tego wykorzystać i mimo sporej przewagi w końcówce spotkania przegrali 0:1.

Wydawało się, że to Termalica Bruk-Bet ma więcej atutów w starciu z Odrą Wodzisław. Ale po bardzo ładnej akcji i efektownej bramce Andrzeja Rybskiego, spadkowicz z Ekstraklasy wywozi z Niecieczy 3 punkty.