Obie Olimpie na remis

Sebastian Piasecki
Olimpie podzieliły się punktami
Olimpie podzieliły się punktami Michał Kuna
W meczu 4. kolejki drugiej ligi grupy wschodniej Olimpia Elbląg bezbramkowo zremisowała u siebie ze swoją imienniczką z Zambrowa.

Mecz rozpoczął się z około 15-minutowym opóźnieniem. Spowodowane to było tym, iż ekipa gości utknęła w korku jaki utworzył się po tragicznym wypadku w Piławach na drodze nr 7. Przed rozpoczęciem spotkania, piłkarze i kibice uczcili pamięć niedawno zmarłego Piotra Szustka - wieloletniego Prezesa, trenera oraz zawodnika sekcji kajakarskiej Olimpii Elbląg, a także aktywnego działacza PTTK.

Po wyczekiwanym pierwszym gwizdku sędziego inicjatywę zdecydowanie przejęli goście, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i odważnie atakowali bramkę strzeżoną przez Aleksieja Rogaczowa. Jednak to gospodarze mieli pierwszą dogodną sytuację do objęcia prowadzenia w tym spotkaniu. W 8. minucie spotkania Adam Skierkowski strzelił obok bramki Olimpii Zambrów.

Niezbyt wiele działo się w dalszej fazie zawodów. Przyjezdni mieli kilka rzutów rożnych i jeden rzut wolny niebezpiecznie blisko bramki gospodarzy. W 33. minucie fatalnie przestrzelił Oleg Ichim. Zawodnik rodem z Mołdawii dobijał piłkę z kilku metrów po tym, gdy ta odbiła się od poprzeczki, po czym założył koszulkę na głowę, nie wierząc chyba, że przestrzelił w tak dogodnej sytuacji.

Nie ma się co dziwić brakiem sytuacji ze strony elblążan. Lider i najskuteczniejszy strzelec tego zespołu - Anton Kołosow zasiadł w tym meczu na trybunach. Jak się później okazało było to spowodowane złym samopoczuciem zawodnika. Wyraźne są także luki w drugiej linii elbląskiej Olimpii. Jest to spowodowane absencją Kiryłła Raduszki oraz Marka Paprockiego.

Drugą odsłonę spotkania dobrze rozpoczęli goście. W 48. minucie mogli objąć prowadzenie za sprawą Kamila Zapolnika. Młody białostoczanin przegrał jednak pojedynek z Rogaczowem. Osiem minut później to elblążanie mieli swoją szansę, lecz niezłe dośrodkowanie Michała Ressela nie znalazło adresata. W 61. minucie Rafał Lisiecki mógł zdobyć gola na 1:0, ale jego strzał zablokował Łukasz Piłatowski.

Mecz zakończył się podziałem punktów, a po raz kolejny popisała się defensywa żółto-biało-niebieskich pokazując, iż jest to najlepsza formacja w tym zespole. Ten pojedynek pokazał także jak ważnym elementem zespołu jest Anton Kołosow, bez którego jak widać Olimpia Elbląg ma niemały kłopot ze zdobywaniem bramek.

Olimpia Elbląg 0:0 Olimpia Zambrów

Olimpia Elbląg: Aleksiej Rogaczow – Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Oleg Ichim, Jacek Czerniewski, Adam Skierkowski, Kamil Graczyk (69' Łukasz Molga), Rafał Pietrewicz, Kamil Piotrowski, Kamil Kopycki, Marcin Sawicki (60' Rafał Lisiecki)