MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Oceniamy piłkarzy Korony za mecz Podbeskidziem. Za brak koncentracji słono się płaci

Damian Wiśniewski
Podbeskidzie Bielsko Białą - Korona Kielce
Podbeskidzie Bielsko Białą - Korona Kielce Jakub Jaźwiecki/Dziennik Zachodni
W niedzielę Korona Kielce zremisowała z Podbeskidziem 2:2. Goście dość długo prowadzili, ale w doliczonym czasie gry zabrakło im koncentracji i stracili bramkę po uderzeniu Macieja Korzyma. Sprawdźcie, jakie oceny wystawiliśmy podopiecznym Ryszarda Tarasiewicza za to spotkanie.

Vytautas Cerniauskas: 1 – dla Litwina ten mecz z całą pewnością nie jest war zapamiętania. Nie zachował się najlepiej przy pierwszym straconym golu, kiedy był źle ustawiony przy strzale Marka Sokołowskiego. Następnie w drugiej połowie popełniał błędy na przedpolu, które jakimś sposobem dość długo nie kończyły się kolejnymi trafieniami gospodarzy. Do pewnego momentu. W doliczonym czasie gry wypiąstkował piłkę prosto pod nogi Koniecznego, a potem tak długo wracał do bramki, że Korzym zdołał go przelobować.

Paweł Golański: 5 – kapitan Korony znów posyłał groźne dośrodkowania w pole karne gości, ale zazwyczaj Porcellis oraz Kapo za bardzo się cofali i te wrzutki często nie znajdowały adresata. W obronie był za to dość pewny i bielszczanie rzadko byli w stanie stworzyć zagrożenie tam, gdzie był Golański.

Piotr Malarczyk: 6 – w pierwszej połowie był dość skuteczny i pewny, a w drugiej długo to on utrzymywał dla Korony prowadzenie. Asekurował swoich kolegów, gdy ci się mylili, a także był bardzo pewny w odbiorze piłki. Nie zawinił na pewno przy żadnym ze straconych goli.

Kamil Sylwestrzak: 3 – wobec zawieszenia, jakim obarczony został Radek Dejmek, Sylwestrzak z Podbeskidziem zagrał na innej pozycji, niż zazwyczaj. I w pierwszej połowie na środku obrony radził sobie naprawdę nieźle, gorzej zaczęło się robić po przerwie. Ostatecznie w doliczonym czasie gry do drugiej połowy złamał linię spalonego, dzięki czemu gola mógł zdobyć Korzym.

Leandro dos Santos: 4 – podobnie, jak Sylwestrzak, dużo lepiej wyglądał w trakcie pierwszej połowy. Był dość pewny w defensywie, a do tego stosunkowo często podłączał się pod akcje ofensywne. Po przerwie wyglądał zdecydowanie słabiej w obu tych elementach i dlatego jego ocena został obniżona.

Vlastimir Jovanović: 5 – Bośniak ma to do siebie, że najczęściej nie schodzi poniżej określonego poziomu gry. Jest skuteczny w destrukcji, a do tego od czasu do czasu potrafi ładnie rozegrać akcję w ofensywie. W tym spotkaniu zabrakło mu jednak przede wszystkim tego drugiego.

Aleksandrs Fertovs: 4- tym razem to on, a nie Lukas Klemenz, partnerował Jovanoviciowi na środku pomocy i różnica mimo wszystko była zauważalna. Łotysz miał momentami problem z grą obronną i przegrał kilka pojedynków w środku pola.

Luis Carlos: 6 – sprowadzony z Zawiszy Brazylijczyk z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i kiedy w pierwszej połowie Korona grała bardziej ofensywnie, to pokazał się z naprawdę dobrej strony. Strzelił też tuż przed przerwą gola, który dał gościom ponowne prowadzenie. Później nieco przygasł, ale i tak jego występ można ocenić pozytywnie.

Olivier Kapo: 5 – Francuz podobnie jak większość jego kolegów, zdecydowanie lepiej wyglądał w pierwszej połowie. Potrafił dobrze rozegrać piłkę i skutecznie ją przytrzymać. Po przerwie grał słabiej, ale oddać mu trzeba, że aktywnie wracał pod własną bramkę.

Siergiej Pilipczuk: 5 – zaliczył bardzo ładną asystę przy golu strzelonym przez Carlosa. Ogólnie prezentował się nieźle, nieco lepiej, niż w poprzednim meczu i być może na spotkanie ze Śląskiem Wrocław znów wybiegnie w pierwszej jedenastce.

Rafael Porcellis: 5 – sprowadzony w trakcie ostatniego okienka transferowego napastnik debiut okrasił strzelonym golem. Szkoda tylko, że po tej sytuacji przygasł i stał się zupełnie niewidoczny.