Odra, Lechia i Warta zrehabilitowały się. Stilon i Carina wciąż bez zwycięstwa

Paweł Górski
Warciarze po raz pierwszy w tym sezonie cieszyli się z trzech punktów
Warciarze po raz pierwszy w tym sezonie cieszyli się z trzech punktów Facebook/AstroEnergy Warta Gorzów
Po nieudanej inauguracji III ligi w wykonaniu lubuskich zespołów nadeszły pierwsze zwycięstwa trzech przedstawicieli naszego województwa. Premierowe triumfy na swoich kontach zapisały Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański, Lechia Zielona Góra i AstroEnergy Warta Gorzów.

Lechia odprawiła Stilon w lubuskich derbach

Historyczny triumf Odry

Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański odniosła pierwsze w historii zwycięstwo na szczeblu III ligi. Trzeba przyznać, że jest ono niemałą niespodzianką, gdyż podopieczni trenera Macieja Góreckiego udali się na teren MKS-u Kluczbork – drużyny, która jest uważana za jedną z najmocniejszych ekip w grupie trzeciej.

Bytomianie rozstrzygnęli mecz już w pierwszej połowie, aplikując gospodarzom trzy gole. Wynik w 25 minucie otworzył Yevgeniy Belych. Niedługo później dwa trafienia dorzucił Dawid Cieśla – oba padły po rzutach rożnych – i już na półmetku spotkania Odra prowadziła 3:0.

Warta lepsza od drużyny Łukasza Piszczka

Ubiegłotygodniowego pogromcę lubuskiego beniaminka zatrzymała AstroEnergy Warta Gorzów, która przed własną publicznością pokonała LKS Goczałkowice 3:2. W 24 minucie goście objęli prowadzenie za sprawą gola Michała Nagrodzkiego, lecz to gorzowianie schodzili do szatni w lepszych humorach. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu pierwszej odsłony wyrównał Jakub Duda, a chwilę później wtórował mu Bartłomiej Gajda.

Po zmianie stron podopieczni trenera Mateusza Konefała poszli za ciosem, czego efektem była bramka na 3:1 autorstwa Kamila Walkowa. Na tym jednak emocje się nie skończyły, bo w końcówce spotkania goście z Goczałkowic zdołali jeszcze złapać kontakt. Dokonał tego w 87 minucie Brazylijczyk Elorhan, ale gorzowianie dowieźli korzystny wynik i zapisali na swoim koncie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Jednocześnie są oni jedyną lubuską ekipą, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Porażka Cariny we Wrocławiu

Bez zwycięstwa pozostaje natomiast Carina Gubin, która w drugiej kolejce ponownie musiała zmierzyć się z jednym ze spadkowiczów. Tym razem uległa ona rezerwom Śląska Wrocław. W 34 minucie prowadzenie zapewnił wrocławianom Yehor Matsenko. W ostatniej akcji pierwszej połowy gubinianie wyrównali dzięki trafieniu Kamila Antosiaka, jednak po przerwie szalę zwycięstwa na stronę Śląska przechylił Matsenko, ustalając końcowy rezultat na 2:1.

MKS Kluczbork – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:3 (0:3)

• Bramki: Cieśla 2 (37, 45+1), Belych (25).
  • MKS: Szczerbal – Lechowicz, Wiszniowski, Paszkowski (od 46 min Trojanowski) – Płonka, Neison, Napora (od 63 min Wienczek), Nowak, Lewandowski (od 63 min Włodarczyk), Przybylski, Tuszyński (od 75 min Zawada).
  • Odra: Szafer – Stachurski, Skałecki, Cieśla, Siemienczuk – Kobiela (od 73 min Draczyński), Żukowski (od 46 min Grzymisławski), K. Koppenhagen (od 82 min Zięba), Belych (od 56 min D. Koppenhagen) – Jóźwiak, Skiba (od 73 min Siudak).
  • Żółte kartki: Wiszniowski – Skałecki, Cieśla, Kobiela, Żukowski, Grzymisławski.

AstroEnergy Warta Gorzów – LKS Goczałkowice 3:2 (2:1)

• Bramki: Duda (40), Gajda (45), Walków (77) – Nagrodzki (24), Elorhan (87).
  • Warta: Smug – Gajda, Maślanka, Wachowiak – Bielawski, Majerczyk, Jachno, Duda, Marchel – Ufir, Krauz.
  • LKS: Mazur – Piszczek (od 78 min Zięba), Szymała, Magiera – Flasz (od 60 min Flak), Kazimierowicz, Wuwer, Borek (od 60 min Elorhan), Komendera (od 60 min Gemborys) – Nagrodzki (od 87 min Nadolski), Kiklaisz.
  • Żółte kartki: Maślanka, Duda, Gajda, Stasiak – Szymała, Kiklaisz, Wuwer, Magiera, Kazimierowicz, Baron (drugi trener LKS-u).

Śląsk II Wrocław – Carina Gubin 2:1 (1:1)

• Bramki: Matsenko 2 (33, 77) – Antosiak (45+2).
  • Śląsk II: Głogowski – Muszyński, Kurowski (od 70 min Maruszak), Zaborski, Dawid Matuszewski (od 64 min Wojtczak), Lizakowski, Matsenko (od 79 min Gryglak), Jezierski (od 46 min Ince), Lewkot, Borthwick-Jackson (od 46 min Wypart), Paluszek.
  • Carina: Radziński – Paraszczak, Nazar, Woźniak, Staszkowian – Diduszko, Nahrebecki, Antosiak – Denis Matuszewski (od 84 min Grabovskyi), Konstanty (od 70 min Jaszczyk), Haraszkiewicz (od 79 min Kyzioł).