MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Oto największy kiks Euro 2024! Antoine Griezmann nie trafił do bramki z najbliższej odległości w meczu Holandia - Francja

Jakub Maj
Jakub Maj
W piątek o godzinie 21:00 Holandia zmierzyła się z Francją w ramach hitu grupy D Euro 2024. Spotkanie było wyrównane. W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Antoine Griezmann, ale napastnik spudłował z najbliższej odległości.

Pudło Griezmanna w meczu z Holandią

W mecz lepiej weszli Holendrzy, którzy stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji do objęcia prowadzenia. Bardzo dobrze w bramce spisywał się Mike Maignan. Gdyby nie bramkarz AC Milanu, już po kilku minutach "Pomarańczowi" prowadziliby 1:0.

Francuzi także atakowali i stwarzali sobie bardzo groźne sytuacje. Najlepszą z nich miał Antoine Griezmann w 14. minucie. W pole karne wbiegł Adrien Rabiot, ale środkowy pomocnik nie zdecydował się na strzał; wolał podać do lepiej ustawionego Griezmann. Napastnik dostał piłkę delikatnie za plecy, ale nie można go tym usprawiedliwiać. 33-latek nie trafił w futbolówkę, dlatego obrońcy Holandii mieli czas, żeby wybić piłkę spod własnej bramki.

Przypomnijmy, że mecz Holandia - Francja jest niezwykle ważny w kontekście reprezentacji Polski. Jeśli "Trójkolorowi" dopiszą chociaż jeden punkt, Biało-Czerwoni pożegnają się z Euro 2024. Kadra Michała Probierze straci nawet szanse na 3. miejsce.