Pawłowski debiutuje w Maladze

Konrad Kryczka
Bartłomiej Pawłowski zadebiutował w barwach Malagi. Drużyna Polaka w drugiej kolejce Primera Division podejmowała u siebie Barcelonę. Ostatecznie podopieczni Bernda Schustera przegrali z "Dumą Katalonii" 0:1.

Pierwszy mecz Pawłowskiego w La Liga i od razu mecz z Barceloną. Grać przeciwko jednej z najlepszych drużyn świata to dla tak młodego piłkarza prawdziwe wyzwanie. Były zawodnik Widzewa wystąpił na prawym skrzydle od pierwszych minut. Wiadomo było, że to Barcelona będzie kontrolowała przebieg spotkania, jak zwykle przez zdecydowaną większość czasu gry posiadając piłkę, więc drużyna gospodarzy będzie musiała się bronić. I oczywiście Pawłowski również grał w defensywie, starając się pomóc zespołowi.

Widać, że Polak chciał się pokazać z dobrej strony, realizując starannie założenia taktyczne na ten mecz, choć oczywiście w obronie nie grał bezbłędnie. W ofensywie, co, patrząc na klasę rywala, jest zrozumiałe, łatwo być nie mogło. Polak więcej czasu spędzał na własnej połowie, więc i w ataku wiele nie zademonstrował. Dwukrotnie dzięki jego grze Malaga otrzymywała rzuty wolne na połowie Barcelony. Pierwsza sytuacja dotyczyła faulu na Polaku, po którym strzałem z rzutu wolnego Antunes zmusił do interwencji Valdesa. W drugiej sytuacji Pawłowski starał się minąć z piłką Andresa Iniestę, jednak ten zatrzymał futbolówkę ręką.

W drugiej połowie Polak próbował rajdu prawą stroną boiska, jednak został zatrzymany jeszcze na własnej połowie. W 63. minucie Pawłowski opuścił boisko. Generalnie mecz w wykonaniu polskiego gracza to nie był idealny, były to raczej przeciętne zawody, ale początki zawsze są trudne. A powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że Pawłowski grał dzisiaj przeciwko piłkarzom Barcelony.