Pewna wygrana Fiorentiny z Atalantą. Kolejny dobry występ Błaszczykowskiego [ZDJĘCIA]

mgs
W meczu 7. kolejki ligi włoskiej Fiorentina zgodnie z planem pokonała Atalantę Bergamo 3:0. Cały mecz w barwach ekipy "Fiołków" rozegrał reprezentant Polski, Jakub Błaszczykowski.

Faworytem spotkania rozgrywanego w niedzielny wieczór na Stadio Artemio Franchi była Fiorentina. Gospodarze swoją przewagę na boisku potwierdzili już 4. minucie, między innymi za sprawą Jakuba Błaszczykowskiego. Polak w polu karnym rywali został sfaulowany przez Gabriela Palettę, a sędzie nie wahając się ani chwili wskazał na jedenasty metr, pokazując przy tym graczowi Atalanty czerwoną kartkę. Do piłki podszedł Josip Ilicić i pewnym strzałem zamienił rzut karny na gola.

Podopieczni Paulo Sousy dominowali na placu gry i stwarzali znacznie więcej sytuacji, nie pozwalając rywalom przedostać się pod swoje pole karne. Prowadzenie gospodarze podwyższyli już w 34. minucie, kiedy po świetnym dośrodkowaniu Federico Bernardeschiego w sytuacji sam na sam z golkiperem Atalanty znalazł się Borja Valero i bez najmniejszych problemów skierował futbolówkę do siatki.

Na kolejnego gola gospodarzy kibice zgromadzeni na stadionie we Florencji musieli trochę poczekać. Chociaż druga połowa przebiegała pod dyktando "Violi", drużyna ta nie potrafiła przekuć swojej dominacji na murawie na kolejną bramkę. Udało się to zrobić dopiero w końcówce spotkania, kiedy to Nikola Kalinić asystował przy golu Joana Verdu w 90. minucie.

Po siedmiu ligowych kolejkach Fiorentina zajmuje pierwsze miejsce w tabeli włoskiej ekstraklasy, wyprzedzając drugi Inter Mediolan o dwa punkty. Piłkarz Paulo Sousy wygrali w trwających rozgrywkach sześć spotkań, ;przegrywając tylko jedno. W następnej kolejce zmierzą się z Napoli.

Fiorentina - Atalanta 3:0

Bramki: 6' Ilicic (kar.), 34' Valero, 90' Verdú

Kartki: 23' A. Masiello, 57' Toloi, 5' Paletta

ACF Fiorentina: Tatarusanu - Tomović, Gonzalo Rodríguez, Astori, Błaszczykowski, Badelj, Valero (83' M. Fernández), Alonso,Bernardeschi (67' Vecino), Ilicic (74' Verdú), N. Kalinic.

Atalanta: Sportiello – A. Masiello, Paletta, Tolói, Dramé, Grassi, de Roon (81' Carmona), Kurtić (7' Cherubin), Moralez, Denis (46' D'Alessandro), A. Gomez.