Pewne zwycięstwo lidera

Dariusz Cieślak
Widzew Łódź 7:0 Znicz Pruszków
Widzew Łódź 7:0 Znicz Pruszków Sebastian Zawalski (Ekstraklasa.net)
Piłkarze łódzkiego Widzewa bez większych problemów pokonali Stal Stalowa Wola 3:0 i umocnili się na pozycji lidera pierwszej ligi.

Spotkanie przy alei Piłsudskiego już od pierwszych minut wyraźnie wskazywało kto będzie dzisiaj dyktował warunki gry. Łodzianie zaczęli od dwóch niecelnych uderzeń, ale już w dwudziestej minucie gry, precyzyjne dośrodkowanie z prawej strony boiska na bramkę zamienia Marcin Robak. Kibice Widzewa nie zdążyli jeszcze opanować euforii po pierwszej bramce, a już dziesięć minut później ba 2:0 podwyższył, efektownym strzałem z dystansu Piotr Grzelczak. W końcówce pierwszej części gospodarzy spuścili nieco z tonu, ale zaowocowało to jedynie niegroźnym uderzeniem Krzysztofa Treli z dystansu.

Druga część spotkanie nie przyniosła żadnego zaskakującego zwrotu akcji. Widzew nadal atakował, a Stal już chyba przed przerwą straciła ochotę do gry. W 52. Minucie spotkania, uderzeniem z rzutu wolnego wynik spotkań ustalił Brazylijczyk Dudu. Gospodarze mieli jeszcze kilka dogodnych okazji do podwyższenia rezultatu, ale zabrakło w nich przysłowiowej "kropki nad i". Ostatecznie Widzew Łódź pokonał Stal Stalowa Wola 3:0.