Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice ZDJĘCIA KIBICÓW Fani na dokończonym meczu zobaczyli pierwsze zwycięstwo gliwiczan w tym roku

Tomasz Kuczyński
12.03.2024 r. Kibice na dokończonym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice. Karina Trojok
We wtorek 12 marca 2024 roku nastąpiło dokończenie meczu Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice. Spotkanie 17. kolejki PKO Ekstraklasy zostało przerwane 2 grudnia 2023 roku z powodu zasypania boiska przez śnieg. Dokończeniu towarzyszyły opady deszczu. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na trybunach przy Okrzei.

Na grudniowym meczu, który sędzia Patryk Gryckiewicz przerwał w 15. minucie z powodu obfitych opadów deszczu, było 2.989 kibiców. Bilety zachowały ważność na nowy termin. Fani Piasta przyszli na dokończenie spotkania z Puszczą z nadzieją na przełamanie drużyny Aleksandara Vukovicia. Gliwiczanie w pięciu meczach rundy wiosennej zdobyli tylko punkt i mieli 2 pkt przewagi nad drużyną z Niepołomic zajmującą spadkowe miejsce.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na dokończeniu meczu Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice, 12.03.2024 r.

Ci co pojawili się we wtorek na stadionie przy Okrzei byli świadkami niezwykłego wydarzenia. Mecz rozpoczął się od 14. minuty i 30. sekundy od wrzutu z autu dla Piasta. W spotkaniu nie mogli zagrać zawodnicy pozyskani zimą oraz pauzujący 2 grudnia za kartki. W przypadku Piasta byli to Fabian Piasecki, Walerian Gwilia i Ariel Mosór. W Puszczy z tych powodów nieobecnych było sumie siedmiu graczy.

Kibice Piasta mieli najpierw powód do zmartwienia, bo w 33. minucie zmieniony został kontuzjowany Patryk Dziczek. Dziesięć minut przy Okrzei zrobiło się głośno i radośnie - Jorge Felix trafił na 1:0.

Piast wygrał pierwszy mecz w tym roku. Kibice po ostatnim gwizdku sędziego dziękowali piłkarzom i śpiewali o tym, że... pora na zdobycie Pucharu Polski.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Jorge Felix (43)

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw (90+4. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (33. Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (66. Tom Hateley), Jorge Felix - Kamil Wilczek.

Puszcza: Oliwier Zych - Piotr Mroziński, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Koj (90+3. Igor Pieprzyca) - Artur Siemaszko (78. Filip Gil), Konrad Stępień (62. Jakub Stec), Jakub Serafin (62. Jordan Majchrzak), Michał Walski, Hubert Tomalski (62. Bartłomiej Poczobut) - Kamil Zapolnik.

Żółte kartki: Dziczek, Pyrka, Ameyaw - Tomalski, Walski

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: 3.365