GKS Katowice - Znicz Pruszków ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK GieKSa dalej świętuje 60. urodziny. Tym razem zgasiła Znicza!

Tomasz Kuczyński
2.03.2024 r. Fortuna 1. Liga: GKS Katowice - Znicz Pruszków.
2.03.2024 r. Fortuna 1. Liga: GKS Katowice - Znicz Pruszków. Karina Trojok
W sobotę 2 marca 2024 roku w meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice wygrał ze Zniczem Pruszków 3:1 (2:0). Spotkanie obejrzało prawie 3 tys. kibiców. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy ulicy Bukowej.

GKS Katowice we wtorek obchodził 60. urodziny i w tym dniu w zaległym meczu z 18. kolejki pokonał Miedź Legnica 2:0. Mecz obejrzało 5.045 kibiców. Taka frekwencja spowodowała, że klub z Bukowej sprzedawał bilety na spotkanie ze Zniczem za 5 złotych. Zespół z Pruszkowa jest beniaminkiem, który w 5. kolejce przegrał u siebie z GieKSą 0:2.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu GKS Katowice - Znicz Pruszków, 1.03.2024 r.

GKS Katowice - Znicz Pruszków: Dwa gole po dwóch główkach

GieKSa przed sobotnim meczem miała 4 punkty przewagi nad Zniczem i tyle samo straty do strefy barażowej. GKS, tak jak z Miedzią, wystąpił w specjalnych koszulkach z okazji 60-lecia powstania klubu.

Mecz wydawał się dość senny, więc gospodarze postanowili rozruszać trochę swych kibiców. W 26. minucie po rzucie rożnym groźnie główkował Sebastian Bergier i Miłosz Mleczko z trudem wybił piłkę na róg. Kolejny korner zakończył się golem w 27. minucie. Piłka na chwilę znalazła się poza polem karnym - Mateusz Marzec dośrodkował i Aleksander Komor wbiegł odważnie między dwóch obrońców i głową uderzył do siatki.

Katowiczanie „poczuli krew” i Mleczko musiał potem bronić mocne strzały z dystansu Antoniego Kozubala oraz Adriana Błąda.

W 37. minucie bramkarz Znicza został pokonany drugi raz. Z rzutu wolnego z boku pola karnego podał Kozubal i Arkadiusz Jędrych z kilku metrów uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców. Kapitan GKS-u zdobył gola w szóstym kolejnym meczu (w sumie ma ich osiem). Co ciekawe, Jędrych jest wychowankiem Znicza. W 45. minucie Jędrych znów najwyżej wyskoczył do główki i tym razem piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

GKS Katowice - Znicz Pruszków: Druga połowa przedłużona o 10 minut

Gospodarze na początku drugiej połowy zadali trzeci cios. Błąd wbiegł w pole karne z prawej strony i zagrał przed bramkę. Kozubal nieczysto trafił w piłkę, ale blisko był Bergier, który bezpańską piłkę kopnął do siatki - 3:0!

Trener Znicza Mariusz Misiura robił zmiany, licząc na zmianę gry swojej drużyny. GKS przyjmował gości na swojej połowie, wyprowadzając szybkie kontry.

Niespodziewanie goście stanęli przed szansą na gola. Sędzia podbiegł do monitora VAR i po dłuższej analizie uznał, że Bergier dotknął piłkę ręką. Komunikacja Pawła Pskita z sędziami VAR była utrudniona, bo wcześniej zerwała się łączność. W ruch poszły krótkofalówka i telefon komórkowy. Trochę to trwało, ale ostatecznie sędzia wskazał na 11. metr i Mateusz Grudziński strzelił pewnie na 3:1.

W 87. minucie katowiczanie byli blisko czwartego trafienia - piłka po główce Bergiera odbiła się od słupka! W doliczonych 10 minutach wynik nie uległ zmianie i kibice GieKSy mogli fetować drugą wygraną z rzędu.

GKS Katowice - Znicz Pruszków 3:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Aleksander Komor (27), 2:0 Arkadiusz Jędrych (37), 3:0 Sebastian Bergier (51), 3:1 Mateusz Grudziński (77-karny)

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (90+6. Adrian Danek), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (88. Shun Shibata), Antoni Kozubal, Oskar Repka, Mateusz Marzec (68. Christian Aleman) - Sebastian Bergier (90+6. Kacper Pietrzyk).

Znicz: Miłosz Mleczko - Mateusz Grudziński, Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko (72. Hubert Brysiak), Filip Kendzia, Jakub Wawszczyk (58. Tymon Proczek) - Wiktor Nowak (58. Kaito Imai), Krystian Pomorski, Radosław Majewski - Krystian Tabara (46. Paweł Moskwik), Daniel Stanclik (58. Marcel Krajewski).

Żółte kartki: Shibata - Nowak, Juchymowycz

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 2.903