Piątek w drugiej lidze – remis Miedzi, zwycięstwo Zagłębia

Bartek Hak
Zagłębie odniosło przekonywujące zwycięstwo
Zagłębie odniosło przekonywujące zwycięstwo Wojciech Piepiórka / Polskapresse
Już dziś zainaugurowano 24. kolejkę drugiej ligi grupy zachodniej. Rozegrane zostały dwa spotkania.

W Wągrowcu miejscowa Nielba zmierzyła się z typowaną do awansu Miedzią. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście – w 11 minucie do bramki Wosickiego trafił Jakub Grzegorzewski. Później jednak to gospodarze strzelili dwa gole i niemal do samego końca utrzymywali prowadzenie. Niemal, ponieważ tuż przed końcem bramkę na wagę punktu dla Miedzianki zdobył Kamil Zieliński po dośrodkowaniu Bulatovicia z rzutu wolnego. Trzeba przyznać, że zasłużenie, bo o ile pierwsza połowa należała do gospodarzy o tyle po przerwie zdecydowanie lepiej wyglądali przyjezdni. Tym samym w dwóch ostatnich kolejkach legniczanie zdołali 'wyrwać' rywalom 4 punkty dzięki golom strzelonym w samej końcówce.

Z kolei mecz w Sosnowcu nie miał tak dramatycznego przebiegu. W zasadzie był już rozstrzygnięty po 11 minutach, po których Zagłębie prowadziło z Elaną 2:0. Torunianie nie byli w stanie odpowiedzieć choćby jednym trafieniem, przez co wyjeżdżają z Sosnowca 'na tarczy'.