Pierwsza porażka Paris Saint-Germain w sezonie

mgs
W meczu 18. kolejki Ligue 1 piłkarze Paris Saint-Germain po raz pierwszy w sezonie ponieśli porażkę. Mistrzów Francji pokonał zespół Guingamp.

Goście stworzyli tylko trzy groźne akcje. W drugiej minucie Edinson Cavani przelobował duńskiego bramkarza Jonasa Loessla, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Po przerwie sędzia nie dostrzegł zagrania ręką w polu karnym lewego obrońcy gospodarzy Doriana Leveque'a. Ostatnią okazję strzelecką zmarnował w 87. minucie Zlatan Ibrahimovic.

Dla paryżan to druga z rzędu przegrana. W środę po raz pierwszy w tym sezonie schodzili pokonani z boiska, ale przeciwnik był z najwyższej półki - Barcelona, z którą przegrali na Camp Nou 1:3 na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów. W niedzielę nie mieli już żadnego usprawiedliwienia. - Nie mieliśmy prawa przegrać tego meczu. Jesteśmy rozczarowani - powiedział pomocnik PSG Blaise Matuidi.

W tabeli PSG zajmuje drugie miejsce, tracąc punkt do Olympique Marsylia. Wieczorem marsylczycy nie wykorzystali szansy powiększenia przewagi nad stołecznym zespołem, przegrywając na wyjeździe z AS Monaco 0:1 po trafieniu w 67. minucie Bernardo Silvy. Był to jedyny celny strzał gospodarzy na bramkę Olympique w całym meczu.

Guingamp - PSG 1:0

Bramki: 11. Pied

Kartki: 62. Matuidi, 62. Lavezzi, 82. Cabaye

EA Guingamp: Lössl – Lévêque, Sorbon, Angoua, Jacobsen – Mathis, Kerbrat (83. Diallo), Sankhare, Pied (70. dos Santos), Giresse – Beauvue (90. Alioui)

Paris Saint-Germain: Sirigu – Maxwel, Thiago Silva, David Luiz, van der Wiel – Verratti, Motta (56. Cabaye), Matuidi – Lavezzi (63. Lucas), Ibrahimović, Cavani