Pierwsza porażka Piasta Gliwice na obozie w Hiszpanii. Przegrał z mistrzem Węgier

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Jorge Felix (z prawej) zdobył honorową bramkę dla Piasta w sparingu w Hiszpanii
Jorge Felix (z prawej) zdobył honorową bramkę dla Piasta w sparingu w Hiszpanii Krzysztof Szymczak
Piłkarze Piasta Gliwice 18 stycznia rozegrali swój pierwszy zimowy sparing. Przebywający na zgrupowaniu w Hiszpanii podopieczni trenera Aleksandara Vukovia ulegli węgierskiemu zespołowi Ferencvarosi TC 1:2, a mecz trwał 2x50 minut.

Pierwsza porażka Piasta Gliwice na obozie w Hiszpanii

Piłkarze Piasta Gliwice od poniedziałku 15 stycznia przebywają na zgrupowaniu w Hiszpanii. W czwartek 18 stycznia gliwiczanie rozegrali pierwszy zimowy sparing w tym roku. Podopieczni trenera Aleksandara Vukovicia przegrali z najbardziej utytułowanym węgierskim klubem Ferencvarosi TC.

Obydwie bramki dla 34-krotnego mistrza Węgier zdobył Stjepan Loncar. 27-letni bośniacki pomocnik najpierw uderzeniem z najbliższej odległości pokonał Frantiska Placha, a później reprezentant swojego kraju popisał się precyzyjnym uderzeniem z woleja z 17 m.

W I połowie na murawie dominował wicelider węgierskiej ekstraklasy, ale po przerwie groźniejszy był Piast. Filip Karbowy trafił jednak w słupek, a Tom Hateley minimalnie chybił celu z rzutu wolnego. Uderzenie Serhija Krykuna obronił bramkarz rywali.

Honorowego gola dla gliwiczan zdobył w 94 minucie Jorge Felix. Hiszpan pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na młodym napastniku Marcelu Bykowskim po przejęciu piłki przed bramką drużyny z Budapesztu.

Piast poniósł pierwszą porażkę na obozie w Hiszpanii, ale w niedzielę będzie miał okazję do odniesienia pierwszej wygranej. 21 stycznia gliwiczanie zmierzą się z L'Albir z ukraińskim Krywbasem Krzywy Róg. Piłkarze Vukovicia będą przebywać na tym zgrupowaniu do 29 stycznia i w planach mają jeszcze gry kontrolne z austriackim Wolfsberger AC (24.01) i ukraińskim Metalistem 1925 Charków (28.01).

Piast Gliwice - Ferencvarosi TC 1:2 (0:2)

Bramki Jorge Felix (94-karny) - Stjepan Lončar (4, 33)

Piast I połowa Plach - Pyrka, Mosór, Huk, Mokwa - Tomasiewicz, Chrapek - Kądzior, Szczepański, Ameyaw - Wilczek
II połowa Szymański - Liszewski, Munoz, Czerwiński, Holubek - Hateley, Karbowy - Krykun, Felix, Kostadinov - Urbański (72. Bykowski).

Ferencvarosi I połowa A. Varga - Botka, Cisse, Aaneba, Civić - Maiga - Sz. Szabo, Loncar, Abu Fani - Marquinhos - Pesics.
II połowa Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Bešić, Katona (90. Dhônata), Gojak - Charaiszwili, Kodro, Lisztes (87. Tóth).