Maksymilian Dyśko
Urawa Red Diamonds po pierwszym zwycięstwie w sezonie zajmuje 12. pozycję w tabeli. Adam Jastrzebowski
4 marca zespół Macieja Skorży podejmował w ramach trzeciej kolejki japońskiej ekstraklasy Cerezo Osaka (2:1). Urawa Red Diamonds w pierwszych dwóch kolejkach przegrała z Tokyo (0:2), a także z Yokohamą (0:2). Ten mecz miał być przełomowy dla podopiecznych polskiego trenera.

Urawa, która pierwszy raz 2008 roku, rozpoczęła sezon od dwóch porażek z rzędu chciała powalczyć o komplet punktów z Osaką, która do tej pory zdobyła jeden punkt w dwóch spotkaniach.

Od początku meczu to podopieczni Macieja Skorży kreowali sobie więcej sytuacji i znajdowali się częściej pod bramką przeciwnika. Niespodziewanie w 33. Minucie goście objęli prowadzenie. Do przerwy stan rywalizacji się utrzymał i gospodarze schodzili w nie najlepszych nastrojach do szatni.

Po zmianie stron Urawa zaczęła odrabiać straty. W 60. minucie arbiter wskazał na wapno po faulu na Hirokim Sakai, a jedenastkę pewnie wykonał Alexander Scholz.

Kilka minut później Osaka starała się odpowiedzieć. W 65. minucie Leo Ceara trafił do siatki, lecz na szczęście gospodarzy Brazylijczyk znajdował się na spalonym. Z kolei Urawa miała świetną okazję w 80. minucie. Takuya Ogiwara po kapitalnym rajdzie lewą stroną dośrodkował piłkę do Ito Atsuki, lecz jego strzał zatrzymał się na słupku. Dwie minuty później Urawa zdołała odwrócić losy spotkania, po pięknej bramce autorstwa Yasui Kaito. Bramkę można zobaczyć poniżej:

Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Macieja Skorży i tym samym Urawa zajmuje obecnie 12. pozycję w tabeli.

W następnej kolejce Red Diamonds zagrają na wyjeździe z Vissel Kobe, a więc liderem tabeli, który po trzech kolejkach ma komplet punktów na swoim koncie. Warto dodać, że najbliższy przeciwnik Urawy nie stracił w tym sezonie bramki przed własną publicznością. Mecz odbędzie się 11 marca o godzinie 6:00 polskiego czasu.

Lech Poznań rozbił przy Bułgarskiej bardzo słabą Lechię Gdańsk 5:0Zobacz oceny zawodników Lecha Poznań--->

Wreszcie sobie postrzelali. Zobacz oceny lechitów po meczu z...