Podgórski: Wygrał cały zespół

Bartłomiej Szura
Bardzo zadowolony po spotkaniu z Wartą Poznań był kapitan Piasta Gliwice Tomasz Podgórski. W rozmowie pomeczowej bardzo chwalił cały zespół, atmosferę na stadionie w Gliwicach i kibiców.

Jak Pan ocenia dzisiejszy mecz w porównaniu do tego z ubiegłego tygodnia?
W meczu z Pogonią zagraliśmy dobrą pierwszą połowę w drugiej daliśmy zepchnąć się gospodarzom. Dziś udało nam się fajnie w pierwszej połowie ustawić ten mecz w drugiej kontrolowaliśmy przebieg, zdobyliśmy dwie bramki i osiągnęliśmy przekonywujące zwycięstwo nad rywalem.

Hiszpańska siła dziś pomogła Piastowi w osiągnięciu wygranej?
Nie powiedziałbym, że to hiszpański akcent. Gra cały zespół, nawet ci co byli na ławce rezerwowych. Wszyscy się cieszymy, wszyscy na tą wygraną zapracowaliśmy.

W spotkaniu z Wartą było chyba odwrotnie niż przed tygodniem. Dziś zagraliście chyba słabszą pierwszą połowę.
Życzyłbym sobie abyśmy każdą pierwszą połowę grali tak słabo i wygrywali do przerwy 1:0

Baliście się debiutu na własnym stadionie w tym roku, ale jak widać wypadł on okazale. Przed Wami jeszcze jednak aż 9 spotkań pod rząd na własnym boisku, to z pewnością będzie handicap?
No tak, atut własnego boiska jak do tej pory był w naszym przypadku bardzo ważny i oby tak pozostało.