Pogoń Siedlce awansowała do I ligi!

Grzegorz Ignatowski
Pogoń Siedlce zagra w 1. lidze
Pogoń Siedlce zagra w 1. lidze Patryk Ogorzałek
Pogoń Siedlce wygrała na własnym stadionie z Siarką Tarnobrzeg i przypieczętowała awans do I ligi. O krok od awansu są również Wigry Suwałki.

Mecz Pogoni z Siarką był niezwykle ważny dla układu tabeli, ponieważ przed tym spotkaniem ekipa z Siedlec miała dwa punkty przewagi nad drużyną z Tarnobrzega. Goście potrzebowali zwycięstwa, żeby utrzymać miejsce gwarantujące awans i początkowo wszystko układało się po ich myśli. Już w 6. minucie strzał Marcina Figla dał prowadzenie Siarce. Pogoń odpowiedziała dopiero w 60. minucie. Wówczas po dośrodkowaniu Demianiuka piłkę do siatki skierował Hubert Tomalski i na stadionie przy ulicy Jana Pawła II zapanowała euforia. Radość spotęgowało trafienie Krystiana Wójcika, który na pięć minut przed końcem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie celnym strzałem z rzutu karnego. Formalności dopełnił Cezary Demianiuk, który w doliczonym czasie gry podwyższył wynik meczu na 3:1.

Ogromnych emocji związanych z walką o awans nie wytrzymali piłkarze Siarki. Sędzia w końcówce spotkania wyrzucił z boiska Makowskiego i Sulkowskiego, a także ukarał czerwoną kartką siedzącego na ławce rezerwowych Truszkowskiego. Bilans kartkowy tego spotkania to osiem żółtych i trzy czerwone kartki.

Awans Pogoni na zaplecze ekstraklasy jest historycznym wydarzeniem. Po raz ostatni zespół z Siedlec występował w tej klasie rozgrywkowej w 1949 roku. Wówczas ekipa występująca pod nazwą Ognisko Siedlce zajęła 10. miejsce i została zdegradowana.