Polacy za granicą. Bartłomiej Drągowski zagrał pierwszy raz dla Panathinaikosu. Karol Angielski zepsuł mu debiut

Bartosz Głąb
Bartłomiej Drągowski w debiucie w Panathinaikosie.
Bartłomiej Drągowski w debiucie w Panathinaikosie. Screen Arena Sport 4
Polacy za granicą. Bartłomiej Drągowski zagrał swój pierwszy mecz w Panathinaikosie Ateny. Debiut bramkarza reprezentacji Polski zepsuł Karol Angielski, który 28. minucie pokonał rodaka. Przed przerwą Polak skapitulował po raz drugi. Wynik 1:2 utrzymał się do końca i "Koniczynki" przegrały pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Grecji. Rewanżowe starcie odbędzie się za tydzień.

Polacy za granicą. Bartłomiej Drągowski zadebiutował w lidze greckiej

Bartłomiej Drągowski kilka dni temu zamienił drugoligową Spezię Calcio na walczący o mistrzostwo kraju Panathinaikos Ateny. Bramkarz reprezentacji Polski dostał szansę już w pierwszy możliwym meczu. Polak na ławce posadził Juriego Łodygina, który do tej pory był pewniakiem w tej roli. Przeciwnikiem "Koniczynek" był Atromitos.

W pierwszym składzie Panathiaikosu wyszedł także Filip Mladenović, pamiętany z występów w Legii Warszawa i Lechii Gdańsk. Natomiast w szeregach przeciwnika od początku zagrał Karol Angielski.

Polacy za granicą. Karol Angielski zepsuł debiut bramkarza reprezentacji Polski

Mecz rozpoczął się planowo dla gospodarzy. Panathinaikos objął prowadzenie już w 11. minucie. Jednak Nieco ponad kwadrans później również Bartłomiej Drągowski musiał wyciągać piłkę z siatki. Katem bramkarza reprezentacji Polski okazał się jego rodak - Karol Angielski. Polski bramkarz najpierw fantastycznie wybronił uderzenie przeciwnika, ale do dobitki dopadł 27-letni napastnik i precyzyjnym uderzeniem wyrównał na 1:1.

Debiut Bartłomieja Drągowskiego w Panathinaikosie.
Debiut Bartłomieja Drągowskiego w Panathinaikosie. Screen Arena Sport 4

W kolejnych minutach Panathinaikos prowadził grę, ale Atromitos fantastycznie kontrował. Drągowski jeszcze dwa razy popisał się efektownymi interwencjami, ale tuż przed przerwą ponownie skapitulował. Tym razem gola dla rywali strzelił Denzel Jubitana.

Po zmianie stron "Koniczynki" miały szansę na remis, ale rzutu karnego nie wykorzystał Fotis Ioannidis. Zatem ostatecznie wynik z pierwszej połowy nie uległ już zmianie i Panathinaikos przegrał 1:2 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym krajowego pucharu. Nie wszystko stracone, bo "Koniczynki" będą miały jeszcze rewanż, który odbędzie się za tydzień, ale tym razem zespoły zmierzą się na terenie Atromitosu.