MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Polska zaczyna Euro, a Polak szaleje w USA. Co za rajd i gol Mateusza Bogusza

Jacek Czaplewski
Co za wieści w nocy z soboty na niedzielę. Mateusz Bogusz, kandydat do gry reprezentacji Polski na Euro 2024, strzelił kolejnego gola w amerykańskiej MLS. Nasz zdolny środkowy pomocnik ostatkiem sił zwieńczył morderczą. Z piłką na sprincie przebiegł połowę boiska! Oby to nie był dziś jedyny polski gol...

Mateusz Bogusz: kolejny gol Polaka w MLS

Bogusza typowano przynajmniej do szerokiej kadry na Euro 2024. Ostatecznie Michał Probierz zdecydował się na innych ofensywnych pomocników. Zawodnik Los Angeles FC, w przeciwieństwie do Bartosza Slisza, został więc za Oceanem i tam znowu błysnął.

Siódmą bramkę w sezonie zdobył w wygranym 3:1 meczu na wyjeździe z Orlando City. Dzięki niemu drużyna objęła prowadzenie. Jest wiceliderem w konferencji zachodniej po 17 spotkaniach.

Bogusz dał czadu w 80 minucie. Po odbiorze na własnej połowie zapoczątkował ekspresową kontrę. Po ledwie dwóch podaniach świetnie zabrał się z piłką, uciekając dwóm rywalom. Był od nich zdecydowanie szybszy. Wreszcie wpadł do pola karnego i stamtąd uderzył prawą nogą po krótkim słupku.

Oprócz siedmiu goli Bogusz ma w MLS także dwie asysty. Kto zamiast niego poleciał do Niemiec na Euro? Choćby 19-letni Kacper Urbański z włoskiej Bolonii, objawienie czerwcowego (debiutanckiego w tym przypadku) zgrupowania w Warszawie.

Orlando City - Los Angeles FC 1:3 (0:1)
Bramki: Ojeda 69' - Bouanga 45' (k.), 86', Bogusz 80'
Żółte kartki: Dagur Dan Þórhallsson - Denis Bouanga.
Torres (Orlando) nie wykorzystał karnego w 34 minucie (niecelny strzał).

Nicola Zalewski z... Nicol, obok partnerki Sebastiana Szymańskiego (z lewej) i Marcina Bułki (z prawej).

Żony i dziewczyny piłkarzy reprezentacji Polski z kadry na E...