MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Chwile grozy podczas meczu Szkocja - Węgry na Euro 2024. Media: Kontuzja piłkarza dała impuls kolegom do ataku

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Chwile grozy podczas meczu Szkocja - Węgry na Euro. Media: Sytuacja dała impuls
Chwile grozy podczas meczu Szkocja - Węgry na Euro. Media: Sytuacja dała impuls PAP/EPA/RONALD WITTEK
Po poważnej kontuzji napastnika Barnabasa Vargi w meczu ze Szkocją, reprezentacja Węgier przeprowadziła szaleńczy atak, który dał bramkę i przedłużył nadzieje na pozostanie na piłkarskim Euro 2024 w Niemczech – komentują w poniedziałek węgierskie media. Chwile grozy na boisku z udziałem atakującego dały pozytywny impuls drużynie, która chciała wygrać dla swojego kolegi.

Węgry pokonały w dramatycznych okolicznościach Szkocję na Euro 2024

W niedzielny wieczór w Stuttgarcie reprezentacja Węgier wygrała ze Szkocją 1:0, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie A. Bramkę w 100. minucie strzelił Kevin Csoboth.

- To jak dotąd najważniejsza bramka turnieju – podsumowuje dziennik „Magyar Nemzet”. - Kto widział ostatnie dwadzieścia minut meczu, ten nigdy ich nie zapomni – pisze z kolei portal 24.hu.

Media zaznaczają, że węgierscy kibice odzyskali nadzieję na awans do kolejnej rundy, którą będą żyć przez kilka następnych dni, kiedy będą ważyć się losy pozostałych meczów mistrzostw.

- Drużyna (trenera Węgier - red.) Marco Rossiego grała cierpliwie i taktycznie przeciwko Szkocji, która nie pokazała nic ofensywnego, a w ostatnich 15 minutach nie tylko mentalnie, ale także fizycznie przytłoczyła swoich przeciwników – dodaje 24.hu

Chwile grozy na boisku podczas meczu Szkocja - Węgry

Prasa na Węgrzech podkreśla również opieszałość służby medycznej, która musiała być popędzana przez węgierskich piłkarzy, aby czym prędzej udzieliła pomocy Vardze, który doznał groźnej kontuzji.

W 69. minucie Varga zderzył się ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem i na chwilę stracił przytomność. Na boisku pojawiły się służby medyczne, rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

Napastnik Ferencvarosu doznał kilku złamań kości twarzy i wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej będzie musiał przejść operację – poinformowała Węgierska Federacja Piłkarska. Rossi przekazał, że nawet jeśli Węgry będą grać dalej w turnieju, Varga na pewno nie wystąpi już w żadnym meczu.

- Honor obroniony. Modlimy się za Barnabasa Vargę! – napisał na platformie X po meczu premier Węgier Viktor Orban. - Walczyliśmy dla niego do końca, chcieliśmy wygrać – powiedział węgierski pomocnik Rolland Sallai.

Po meczu wiele gwiazd futbolu, w tym m.in. francuski napastnik Antoine Griezmann, a także piłkarskie federacje wyraziły swoje wsparcie dla węgierskiego piłkarza.

Węgrzy wygrali w Stuttgarcie ze Szkotami 1:0 i zajęli trzecie miejsce w grupie A z dorobkiem trzech punktów, zachowując szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

Michał Probierz zmienia plany kadry przed meczem z Francją na Euro 2024

Reprezentacja Polski zmierzy się w piątek w drugim meczu na Euro 2024. Biało-Czerwoni, aby myśleć o wyjściu z grupy będą musieli zapunktować, a najlepiej wygrać i zainkasować trzy punkty. Po ostatnim spotkaniu z Holandią (pomijając wynik) kibice mogą być zadowoleni z postawy swoich ulubieńców. Polacy pokazali się z dobrej strony na tle Holendrów. Jak będzie z Austrią? Ano na papierze mają zbliżoną, a nawet minimalnie lepszą jedenastkę. Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć nasze porównanie!

Porównanie składów Polski i Austrii przed meczem 2. kolejki ...