Poznaliśmy terminarz 1. ligi na sezon 2015/16. Hit Arka - Zawisza już na inaugurację!

Sebastian Chmielak
Poznaliśmy terminarz 1. ligi na sezon 2015/16
Poznaliśmy terminarz 1. ligi na sezon 2015/16 Tomasz Bołt/Polska Press
Departament Rozgrywek Krajowych PZPN ustalił terminarz rozgrywek 1. ligi na sezon 2015/2016. Piłkarze z zaplecza Ekstraklasy na boiska wybiegną już na początku sierpnia, a w 2015 roku zaplanowanych jest 19. ligowych kolejek.

Pierwszoligowe rozgrywki wystartują 1-2 sierpnia. Inauguracyjna kolejka przyniesie derby Mazowsza: Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki, ale najciekawszym spotkaniem będzie starcie Arki Gdynia z Zawiszą Bydgoszcz. W piątej serii natomiast spotkają się spadkowicze z Ekstraklasy: GKS Bełchatów oraz bydgoski Zawisza. Ciekawym wydarzeniem będą derby Katowic (10. kolejka 26-27 sierpnia).

Dolcan Zabki oraz Chojniczanka Chojnice rozegrają pierwsze pojedynki na obcych stadionach (Dolcan - pięć, Chojniczanka - trzy). Jest to związane z montowaniem oświetlenia na Dolcan Arenie oraz na chojnickim obiekcie. Co ciekawe prace związane z budową oświetlenia do startu rozgrywek nie skończą się w Siedlcach, Kluczborku, Bytowie. Jak widać, włodarze powyższych klubów postanowili, ze poradzą sobie z tym fantem. Ponadto, trzy ligowe kolejki zostaną rozegrane w środku tygodnia.

Kolejka 1 - 1-2 sierpnia

GKS Katowice - Wigry Suwałki
Zagłębie Sosnowiec - Wisła Płock
Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz
MKS Kluczbork - Chrobry Głogów
Pogoń Siedlce - Dolcan Ząbki
Miedź Legnica - Chojniczanka Chojnice
GKS Bełchatów - Stomil Olsztyn
Sandecja Nowy Sącz - Bytovia Bytów
Olimpia Grudziądz - Rozwój Katowice

Kolejka 2 - 8-9 sierpnia

Wigry Suwałki - Rozwój Katowice
Bytovia Bytów - Olimpia Grudziądz
Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów - Chojniczanka Chojnice
Miedź Legnica - Dolcan Ząbki
Chrobry Głogów - Pogoń Siedlce
Zawisza Bydgoszcz - MKS Kluczbork
Wisła Płock - Arka Gdynia
GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec

Kolejka 3 - 15-16 sierpnia

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki
Arka Gdynia - GKS Katowice
MKS Kluczbork - Wisła Płock
Pogoń Siedlce - Zawisza Bydgoszcz
Miedź Legnica - Chrobry Głogów
GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki
Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice
Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn
Rozwój Katowice - Bytovia Bytów

Kolejka 4 - 22-23 sierpnia

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów
Stomil Olsztyn - Rozwój Katowice
Chojniczanka Chojnice - Olimpia Grudziądz
Sandecja Nowy Sącz - Dolcan Ząbki
Chrobry Głogów - GKS Bełchatów
Zawisza Bydgoszcz - Miedź Legnica
Wisła Płock - Pogoń Siedlce
GKS Katowice - MKS Kluczbork
Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia

Kolejka 5 - 26 sierpnia

Arka Gdynia - Wigry Suwałki
MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Siedlce - GKS Katowice
Miedź Legnica - Wisła Płock
GKS Bełchatów - Zawisza Bydgoszcz
Sandecja Nowy Sącz - Chrobry Głogów
Olimpia Grudziądz - Dolcan Ząbki
Rozwój Katowice - Chojniczanka Chojnice
Bytovia Bytów - Stomil Olsztyn

Kolejka 6 - 29-30 sierpnia

Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn
Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów
Dolcan Ząbki - Rozwój Katowice
Chrobry Głogów - Olimpia Grudziądz
Zawisza Bydgoszcz - Sandecja Nowy Sącz
Wisła Płock - GKS Bełchatów
GKS Katowice - Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Siedlce
Arka Gdynia - MKS Kluczbork

Kolejka 7 - 5-6 września

MKS Kluczbork - Wigry Suwałki
Pogoń Siedlce - Arka Gdynia
Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
GKS Bełchatów - GKS Katowice
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock
Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz
Rozwój Katowice - Chrobry Głogów
Bytovia Bytów - Dolcan Ząbki
Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice

Kolejka 8 - 12-13 września

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice
Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn
Chrobry Głogów - Bytovia Bytów
Zawisza Bydgoszcz - Rozwój Katowice
Wisła Płock - Olimpia Grudziądz
GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz
Zagłębie Sosnowiec - GKS Bełchatów
Arka Gdynia - Miedź Legnica
MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce

Kolejka 9 - 19-20 września

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki
Miedź Legnica - MKS Kluczbork
GKS Bełchatów - Arka Gdynia
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec
Olimpia Grudziądz - GKS Katowice
Rozwój Katowice - Wisła Płock
Bytovia Bytów - Zawisza Bydgoszcz
Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów
Chojniczanka Chojnice - Dolcan Ząbki

Kolejka 10 - 26-27 września

Wigry Suwałki - Dolcan Ząbki
Chrobry Głogów - Chojniczanka Chojnice
Zawisza Bydgoszcz - Stomil Olsztyn
Wisła Płock - Bytovia Bytów
GKS Katowice - Rozwój Katowice
Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz
Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz
MKS Kluczbork - GKS Bełchatów
Pogoń Siedlce - Miedź Legnica

Kolejka 11 - 3-4 października

Miedź Legnica - Wigry Suwałki
GKS Bełchatów - Pogoń Siedlce
Sandecja Nowy Sącz - MKS Kluczbork
Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia
Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec
Bytovia Bytów - GKS Katowice
Stomil Olsztyn - Wisła Płock
Chojniczanka Chojnice - Zawisza Bydgoszcz
Dolcan Ząbki - Chrobry Głogów

Kolejka 12 - 10-11 października

Wigry Suwałki - Chrobry Głogów
Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki
Wisła Płock - Chojniczanka Chojnice
GKS Katowice - Stomil Olsztyn
Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów
Arka Gdynia - Rozwój Katowice
MKS Kluczbork - Olimpia Grudziądz
Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz
Miedź Legnica - GKS Bełchatów

Kolejka 13 - 17-18 października

GKS Bełchatów - Wigry Suwałki
Sandecja Nowy Sącz - Miedź Legnica
Olimpia Grudziądz - Pogoń Siedlce
Rozwój Katowice - MKS Kluczbork
Bytovia Bytów - Arka Gdynia
Stomil Olsztyn - Zagłębie Sosnowiec
Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice
Dolcan Ząbki - Wisła Płock
Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz

Kolejka 14 - 24-25 października

Wigry Suwałki - Zawisza Bydgoszcz
Wisła Płock - Chrobry Głogów
GKS Katowice - Dolcan Ząbki
Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice
Arka Gdynia - Stomil Olsztyn
MKS Kluczbork - Bytovia Bytów
Pogoń Siedlce - Rozwój Katowice
Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz
GKS Bełchatów - Sandecja Nowy Sącz

Kolejka 15 - 31 października

Sandecja Nowy Sącz - Wigry Suwałki
Olimpia Grudziądz - GKS Bełchatów
Rozwój Katowice - Miedź Legnica
Bytovia Bytów - Pogoń Siedlce
Stomil Olsztyn - MKS Kluczbork
Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia
Dolcan Ząbki - Zagłębie Sosnowiec
Chrobry Głogów - GKS Katowice
Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock

Kolejka 16 - 7-8 listopada

Wigry Suwałki - Wisła Płock
GKS Katowice - Zawisza Bydgoszcz
Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów
Arka Gdynia - Dolcan Ząbki
MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice
Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn
Miedź Legnica - Bytovia Bytów
GKS Bełchatów - Rozwój Katowice
Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz

Kolejka 17 - 14-15 listopada

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki
Rozwój Katowice - Sandecja Nowy Sącz
Bytovia Bytów - GKS Bełchatów
Stomil Olsztyn - Miedź Legnica
Chojniczanka Chojnice - Pogoń Siedlce
Dolcan Ząbki - MKS Kluczbork
Chrobry Głogów - Arka Gdynia
Zawisza Bydgoszcz - Zagłębie Sosnowiec
Wisła Płock - GKS Katowice

Kolejka 18 - 21-22 listopada

Wigry Suwałki - GKS Katowice
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec
Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia
Chrobry Głogów - MKS Kluczbork
Dolcan Ząbki - Pogoń Siedlce
Chojniczanka Chojnice - Miedź Legnica
Stomil Olsztyn - GKS Bełchatów
Bytovia Bytów - Sandecja Nowy Sącz
Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz

Kolejka 19 - 28-29 listopada

Rozwój Katowice - Wigry Suwałki
Olimpia Grudziądz - Bytovia Bytów
Sandecja Nowy Sącz - Stomil Olsztyn
Chojniczanka Chojnice - GKS Bełchatów
Dolcan Ząbki - Miedź Legnica
Pogoń Siedlce - Chrobry Głogów
MKS Kluczbork - Zawisza Bydgoszcz
Arka Gdynia - Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Kolejka 20 - 5-6 marca

Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec
GKS Katowice - Arka Gdynia
Wisła Płock - MKS Kluczbork
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Siedlce
Chrobry Głogów - Miedź Legnica
Dolcan Ząbki - GKS Bełchatów
Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz
Stomil Olsztyn - Olimpia Grudziądz
Bytovia Bytów - Rozwój Katowice

Kolejka 21 - 12-13 marca

Bytovia Bytów - Wigry Suwałki
Rozwój Katowice - Stomil Olsztyn
Olimpia Grudziądz - Chojniczanka Chojnice
Dolcan Ząbki - Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów - Chrobry Głogów
Miedź Legnica - Zawisza Bydgoszcz
Pogoń Siedlce - Wisła Płock
MKS Kluczbork - GKS Katowice
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec

Kolejka 22 - 19-20 marca

Wigry Suwałki - Arka Gdynia
Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork
GKS Katowice - Pogoń Siedlce
Wisła Płock - Miedź Legnica
Zawisza Bydgoszcz - GKS Bełchatów
Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz
Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz
Chojniczanka Chojnice - Rozwój Katowice
Stomil Olsztyn - Bytovia Bytów

Kolejka 23 - 26 marca

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki
Bytovia Bytów - Chojniczanka Chojnice
Rozwój Katowice - Dolcan Ząbki
Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów
Sandecja Nowy Sącz - Zawisza Bydgoszcz
GKS Bełchatów - Wisła Płock
Miedź Legnica - GKS Katowice
Pogoń Siedlce - Zagłębie Sosnowiec
MKS Kluczbork - Arka Gdynia

Kolejka 24 - 2-3 kwietnia

Wigry Suwałki - MKS Kluczbork
Arka Gdynia - Pogoń Siedlce
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
GKS Katowice - GKS Bełchatów
Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz
Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz
Chrobry Głogów - Rozwój Katowice
Dolcan Ząbki - Bytovia Bytów
Chojniczanka Chojnice - Stomil Olsztyn

Kolejka 25 - 9-10 kwietnia

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki
Stomil Olsztyn - Dolcan Ząbki
Bytovia Bytów - Chrobry Głogów
Rozwój Katowice - Zawisza Bydgoszcz
Olimpia Grudziądz - Wisła Płock
Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice
GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica - Arka Gdynia
Pogoń Siedlce - MKS Kluczbork

Kolejka 26 - 16-17 kwietnia

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce
MKS Kluczbork - Miedź Legnica
Arka Gdynia - GKS Bełchatów
Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice - Olimpia Grudziądz
Wisła Płock - Rozwój Katowice
Zawisza Bydgoszcz - Bytovia Bytów
Chrobry Głogów - Stomil Olsztyn
Dolcan Ząbki - Chojniczanka Chojnice

Kolejka 27 - 23-24 kwietnia

Dolcan Ząbki - Wigry Suwałki
Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów
Stomil Olsztyn - Zawisza Bydgoszcz
Bytovia Bytów - Wisła Płock
Rozwój Katowice - GKS Katowice
Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec
Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia
GKS Bełchatów - MKS Kluczbork
Miedź Legnica - Pogoń Siedlce

Kolejka 28 - 30 kwietnia-1 maja

Wigry Suwałki - Miedź Legnica
Pogoń Siedlce - GKS Bełchatów
MKS Kluczbork - Sandecja Nowy Sącz
Arka Gdynia - Olimpia Grudziądz
Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice
GKS Katowice - Bytovia Bytów
Wisła Płock - Stomil Olsztyn
Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice
Chrobry Głogów - Dolcan Ząbki

Kolejka 29 - 7-8 maja

Chrobry Głogów - Wigry Suwałki
Dolcan Ząbki - Zawisza Bydgoszcz
Chojniczanka Chojnice - Wisła Płock
Stomil Olsztyn - GKS Katowice
Bytovia Bytów - Zagłębie Sosnowiec
Rozwój Katowice - Arka Gdynia
Olimpia Grudziądz - MKS Kluczbork
Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce
GKS Bełchatów - Miedź Legnica

Kolejka 30 - 11 maja

Wigry Suwałki - GKS Bełchatów
Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz
Pogoń Siedlce - Olimpia Grudziądz
MKS Kluczbork - Rozwój Katowice
Arka Gdynia - Bytovia Bytów
Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn
GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice
Wisła Płock - Dolcan Ząbki
Zawisza Bydgoszcz - Chrobry Głogów

Kolejka 31 - 14-15 maja

Zawisza Bydgoszcz - Wigry Suwałki
Chrobry Głogów - Wisła Płock
Dolcan Ząbki - GKS Katowice
Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec
Stomil Olsztyn - Arka Gdynia
Bytovia Bytów - MKS Kluczbork
Rozwój Katowice - Pogoń Siedlce
Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica
Sandecja Nowy Sącz - GKS Bełchatów

Kolejka 32 - 21-22 maja

Wigry Suwałki - Sandecja Nowy Sącz
GKS Bełchatów - Olimpia Grudziądz
Miedź Legnica - Rozwój Katowice
Pogoń Siedlce - Bytovia Bytów
MKS Kluczbork - Stomil Olsztyn
Arka Gdynia - Chojniczanka Chojnice
Zagłębie Sosnowiec - Dolcan Ząbki
GKS Katowice - Chrobry Głogów
Wisła Płock - Zawisza Bydgoszcz

Kolejka 33 - 28-29 maja

Wisła Płock - Wigry Suwałki
Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec
Dolcan Ząbki - Arka Gdynia
Chojniczanka Chojnice - MKS Kluczbork
Stomil Olsztyn - Pogoń Siedlce
Bytovia Bytów - Miedź Legnica
Rozwój Katowice - GKS Bełchatów
Olimpia Grudziądz - Sandecja Nowy Sącz

Kolejka 34 - 4-5 czerwca

Wigry Suwałki - Olimpia Grudziądz
Sandecja Nowy Sącz - Rozwój Katowice
GKS Bełchatów - Bytovia Bytów
Miedź Legnica - Stomil Olsztyn
Pogoń Siedlce - Chojniczanka Chojnice
MKS Kluczbork - Dolcan Ząbki
Arka Gdynia - Chrobry Głogów
Zagłębie Sosnowiec - Zawisza Bydgoszcz
GKS Katowice - Wisła Płock

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3